Gönderen Konu: THK Yelken Kanat Kurslarına Katılım Koşulları  (Okunma sayısı 5072 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 6958
    • insan ve doğa
THK Yelken Kanat Kurslarına Katılım Koşulları
« : 22 Ağustos 2012, 17:10:41 »
a. Genel Bilgiler

Kurs Yeri: İnönü Meydan İşletme Müdürlüğü İnönü/ESKİŞEHİR

Kurs Yeri ve Ulaşım: Kurs yeri olan İnönü Meydan İşletme Müdürlüğü, Eskişehir'in 36 Km batısında İnönü ilçesine 1 km uzaklıkta İstanbul-Kütahya kara yolu üzerinde yer almakta olup, bu bölgeye ulaşım Eskişehir Otogarına ulaştıktan sonra İnönü İlçesine giden minibüslerle sağlanabilmektedir.

Meteoroloji : Kara iklimine sahip olan meydanın, coğrafi yapısı gereği; hava sıcaklığı yaz döneminde gündüz saatlerinde mevsim normallerinde seyrederken akşam ve sabah saatlerinde soğuk olmaktadır. Bu nedenle kursiyerlerin kursa gelirken yanlarında kalın giysiler (kazak, mont vb.) getirmeleri tavsiye edilmektedir.

Kurs Yerine Geliş Gidiş : Kursiyer tarafından karşılanır.

Kurs Süresi: Kurs 20 gün sürmekte olup, hava koşullarına göre kurs süresi 2 gün uzayabilir. Kurs süresince devamlılık mecburidir. Kursiyerler kurs başlangıç tarihinden bir gün önce kurs yerinde hazır bulunacaklardır. 

Uçuş Sortisi: 50 sorti uçuş yapılacaktır.

Kurs Ücreti: Kurs süresince kursiyerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

THK Tarafından Sağlanan İmkanlar:

Konaklama: Kursiyer odaları, birkaç kişinin bir arada kaldığı koğuş tipi odalardan oluşmaktadır. Yatak ücreti alınmayacaktır.

Yemek :  3 öğün tabldot yemek THK tarafından ücretsiz karşılanacaktır. Ayrıca isteyen kursiyer ücreti karşılığında meydanda yer alan kantinden istifade edebilir.

Kurs Malzemesi:  Malzemeler (uçuş/atlayış teçhizatı) THK tarafından karşılanmaktadır.

Kursa gelirken yanımda neler getirmeliyim?: Spor ayakkabı, Eşofman (en az 2 adet), Şahsi eşyalar , Sağlık karnesi (varsa) Kazak, mont vb.

b. Katılım Şartları

Yaş: Kurs başlangıç tarihinde 15 yaşını bitirmiş 16 yaşından gün almış olmak. En fazla 45 yaşında olmak.

Tahsil: En az ilköğretim okulu mezunu olmak

Boy: En az 1.65 m, en fazla 1.95 m boyunda olmak

Kilo: En az 65 kg, en fazla 95 kg ağırlığında olmak

c. Müracaat Şekli

Esaslar:

Genel Esaslar : Kursa katılacak kursiyerlerin müracaatlarını bulundukları mahallin THK Şube Başkanlıkları (Antalya Şube Başkanlığı) aracılığıyla yapmaları prensip olarak belirlenmiştir.
 

Seçim Esasları : THK Şube Başkanlıkları ve Genel Esaslarda belirtilen üniversite ve yüksek okullar ile THK tarafından destelenen havacılık kulüpleri; istekli tarafından doldurulan Amatör Kursiyer Adayı Dilekçe Formunu resmi yazıyla Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığına göndereceklerdir. Şahsen yapılan müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kursiyer Belirleme Esasları : THK Genel Başkanlığı tarafından yapılacak değerlendirmede;
- Müracaat edenin kursa katılım kriterlerini taşıyıp taşımadığı,
- Müracaatı yapan kişinin kurban derisi ve fitre-zekat toplama faaliyetlerinde şubeye yardımcı olup olmadığı (Şube yazısı eklenecek)
- Müracaatta bulunan isteklinin; 18 yaşından küçük ise Genç Kanatlara, 18 yaşından büyük ise şubeye üye olup olmadığı, (Müracaat edecekler THK Şubesine/Genç Kanatlara mutlaka üye olacaklardır),
- Öğrenciler için okullarında bulunan havacılık kulübüne üye olup olmadığı ile havacılık kulübündeki aktiflik durumu,
-THK tarafından desteklenen havacılık kulüplerinde aktiflik durumu ve kulübe üye olup olmadığı göz önünde bulundurulacaktır.

NOT : Şehit aile ve gazi çocukları ile Türk Hava Kurumuna veya THK Şube Başkanlıklarına ayni veya nakti bağışta bulunmuş (bağış miktarı 5.000-YTL altında olmamalı) olanlara öncelik tanınacaktır.

Kursa Seçilenler: Kursa katılmaya hak kazananların isimleri www.thk.org.tr adresinde duyurulacak, ayrıca kursiyerlerin adreslerine THK Genel Başkanlığı tarafından kursa katılım formu gönderilecektir. Hazırlanacak evrakların gönderilme tarihi ayrıca kursiyerlere formla birlikte bildirilecektir.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2012, 17:18:21 Gönderen: GeZGiN »


Etiketler: