Gönderen Konu: Husky Magnum Uyku Tulumu -15 C  (Okunma sayısı 5545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 7838
    • insan ve doğa
Husky Magnum Uyku Tulumu -15 C
« : 26 Eylül 2011, 23:49:24 »
Magnum”…kötü hava koullar için gerçek bir yetenek …..Özellikleri:
“Magnum”, “Husky Outdoor” uyku tulumlar serisinde, geni outdoor faaliyetleriniz için bahar mevsiminden k mevsimine kadar çok yönlü kullanm imkân sunan en scak modeldir. Yüksek kalite dolgu yaps, 4 kanall “Hollowfibre” elyaf dokusu ile maksimum dolulua ulaarak ekillenmekte ve buna ilave olarak, nemi içine geçirmemektedir. Hava scakl 10 derecenin altna düse bile, çok scak ve konforlu bir gece geçirme olanan bu uyku tulumu modeli ile bulabileceksiniz. Özel d yap malzemesi olarak kullanlan “Naylon Taffeta”, kötü hava koullarnda “Magnum” uyku tulumunu vazgeçilmez bir model yapan, su geçirmez bir katmanla kaplamaktadr.


D cep:
“Husky” uyku tulumlarnn genel konfor ve yararlar, birçok detay sayesinde sizi çok daha mutlu edici bir sonuca ulatrmaktadr. “Husky” ürünlerinde kullanlan her yapsal elementin bir sebebi ve mant vardr. Bunlardan bir tanesi, malzeme koymakta kullanlan ve her zaman el altnda bulunmas istenilen bir d ceptir. Küçük boyutlu evraklarnz ve bir takm deerli eyalarnz vb. için tasarlanmtr.

“Husky” büyük cep:
Outdoor faaliyetlerinizdeki memnuniyetinizi artracak bir dier incelikli detay ise, sözü edilen “Husky” büyük ceptir. Bu cep, dorudan yerde yatan uyku tulumunuzun balk parçasnn altna yerletirilmitir. Geçici olarak bir yastk ilevi görecek olan bu parça, ayn zamanda size ve kyafetlerinize kuru ve güvenli bir barnak ortam salayacaktr. Resimde gösterildii gibi, içine mat koyma imkânnz da olacaktr. Böylece, bu cep sayesinde siz uykudayken uyku tulumunuzun mat üstünden kaymasnn da önüne geçilmi olacaktr.


"Ripstop” kaplama materyali:
“Ripstop” kaplama materyali, sizi benzersiz mekanik dayankllkta en yüksek dereceye ulatrr. Yrtlma dayankll kaburgal yap sayesinde önemli ölçüde art göstermektedir. Bununla beraber, materyal zarar görürse, “Ripstop” kaplama zararn kendi kendine artmasnn önüne geçecektir.

Yaltlm (izoleli) iç yakalar:
Yaltlm iç yakalar, kapitone uyku tulumlar hariç, tüm “Husky” uyku tulumu modellerinde bulunmas gereken bir zorunluluktur. Bu yakalar, souk havalarda kendi termal konforlarn artrmak için kullanlmaktadr. lemesi çok basittir. Bu yakalar, uyku tulumunu yatrdktan sonra tek bir ayarlama dokunuu ile omuzlarn etrafndan balanabilir ve çok kolayca bir plastik mengene ile sktrlabilirler.


Sktrma klf:
Paketlenmi uyku tulumlarnn boyut problemi, klf üzerindeki bir çift bask balant kay araclyla büyük ölçüde ortadan kalkmaktadr. Bu balant kaylar, uyku tulumunuzun hacmini % 40 orannda azaltmanza yardmc olacaktr. Sktrma klf, sadece “Extrem” serisi uyku tulumlarnda deil, ayn zamanda düzenli olarak “Outdoor” serisi uyku tulumlarnda da kullanlmaktadr. 

Fermuarlar ve fermuar kilitleri:
Yüksek kalite, markal ve çift yönlü fermuarlar kullanmak, “Husky” uyku tulumlar için bir standarttr. “Anapurna” uyku tulumu hariç “Extrem” uyku tulumlar serisi,  doal hareket hznn konforunu artran anatomik köeli fermuarlarla yaplandrlmtr. Resimde gösterildii gibi, bütün “Husky” uyku tulumlar, siz uykudayken kendiliinden veya isteiniz dndaki fermuar açlmalarna kar koruma salayan bir teçhizat ile donatlmtr.

Duble direnç bantlar:
“Husky Extrem” serisi uyku tulumlarnn salad faydalarn deeri, yerde yatan uyku tulumu üzerinde parçal olarak bulunan duble direnç bantlar detay sayesinde daha da artmtr. Bu bantlar, uyku tulumunun matn üstünden kaymasna kar koruma salayacaktr. Bununla birlikte bu bantlar,  pürüzlü bir zeminde oluabilecek uyku problemini kaldrmak açsndan da gerçekten pratik bir detay tekil etmektedir. 


Balk ve ekil:
 “Gizmo” ve “Gala” uyku tulumu modelleri hariç tutulursa, “Husky” uyku tulumlar anatomik olarak “mumya” eklinde tasarlanmtr. Bu durum, benzersiz termal (s) kalitesini ve uyku tulumun açkken kaplayaca küçük boyutlar korumasn salarken; omuz bölgesinde yüksek seviyede bir hareket konforuna sahip olmanz temin edecektir. Resimde görüldüü gibi, uyku tulumun kapak aznn balanabilmesi, s kaybn en aza indirgeyecektir.

Materyaller:
“Husky” uyku tulumlar, mehur üreticilerin markal materyalleri ile donatlmaktadr. “Husky” “Extrem” serisindeki yaltm, içi oyuk “Thermolite Extrem” veya “Thermolite Micro” doku yaps içeren, 7 kanall “Invista Quallofil” doku araclyla salanmaktadr.  4 kanall “Invista Hollowfibre” elyaf doku “Husky Outdoor” serisi uyku tulumlarnda standart bir dolgu materyali olarak kullanlmaktadr

DOLGU: 4 kanall elyaf doku, Thermolite Supreme Loft - yüksek maruriyet

YAPI: Çift katman.

Ç MATERYAL: Soft naylon, DuPont Tactel Ripstop


DI MATERYAL: 70D 190T Naylon Taffeta

Arlk  : 1870 gr
Scaklk Aral  :  -9 / -15


Tags: