Gönderen Konu: Husky Emotion Uyku Tulumu -22  (Okunma sayısı 5251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 7602
    • insan ve doğa
Husky Emotion Uyku Tulumu -22
« : 24 Ekim 2011, 17:57:25 »
Ürün Açıklaması:
“Emotion” uyku tulumu modeli, “Enjoy” uyku tulumunun daha hafif bir alternatif modelini oluşturmaktadır. Yalıtım seviyesi çok yüksek olan bu modelde yine benzersiz “Invista Quallofil” materyali kullanılmıştır. Bu özellikler, “Emotion” uyku tulumu modelini yüksek dağ tecrübesi olan her kişi için, zorunlu bir kış donanımı parçası yapmaktadır. Sahip olduğu yüksek standart konfor seviyesi, yalıtımlı sökülebilir ayak torbası ve duble direnç bantları ile daha da artırılmıştır. Boy ve ağırlıkta küçük olan “Emotion” uyku tulumu modeli, performans bakımından oldukça büyük ve güçlüdür.Dış cep:
“Husky” uyku tulumlarının genel konfor ve yararları, birçok detay sayesinde sizi çok daha mutlu edici bir sonuca ulaştırmaktadır. “Husky” ürünlerinde kullanılan her yapısal elementin bir sebebi ve mantığı vardır. Bunlardan bir tanesi, malzeme koymakta kullanılan ve her zaman el altında bulunması istenilen bir dış ceptir. Küçük boyutlu evraklarınız ve bir takım değerli eşyalarınız vb. için tasarlanmıştır.

“Husky” büyük cep:
Outdoor faaliyetlerinizdeki memnuniyetinizi artıracak bir diğer incelikli detay ise, sözü edilen “Husky” büyük ceptir. Bu cep, doğrudan yerde yatan uyku tulumunuzun başlık parçasının altına yerleştirilmiştir. Geçici olarak bir yastık işlevi görecek olan bu parça, aynı zamanda size ve kıyafetlerinize kuru ve güvenli bir barınak ortamı sağlayacaktır. Resimde gösterildiği gibi, içine mat koyma imkânınız da olacaktır. Böylece, bu cep sayesinde siz uykudayken uyku tulumunuzun mat üstünden kaymasının da önüne geçilmiş olacaktır.

Ripstop” kaplama materyali:
“Ripstop” kaplama materyali, sizi benzersiz mekanik dayanıklılıkta en yüksek dereceye ulaştırır. Yırtılma dayanıklılığı kaburgalı yapı sayesinde önemli ölçüde artış göstermektedir. Bununla beraber, materyal zarar görürse, “Ripstop” kaplama zararın kendi kendine artmasının önüne geçecektir.

Yalıtılmış (izoleli) iç yakalar:
Yalıtılmış iç yakalar, kapitone uyku tulumları hariç, tüm “Husky” uyku tulumu modellerinde bulunması gereken bir zorunluluktur. Bu yakalar, soğuk havalarda kendi termal konforlarını artırmak için kullanılmaktadır. İşlemesi çok basittir. Bu yakalar, uyku tulumunu yatırdıktan sonra tek bir ayarlama dokunuşu ile omuzların etrafından bağlanabilir ve çok kolayca bir plastik mengene ile sıkıştırılabilirler.

Sıkıştırma kılıfı:
Paketlenmiş uyku tulumlarının boyut problemi, kılıf üzerindeki bir çift baskı bağlantı kayışı aracılığıyla büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır. Bu bağlantı kayışları, uyku tulumunuzun hacmini % 40 oranında azaltmanıza yardımcı olacaktır. Sıkıştırma kılıfı, sadece “Extrem” serisi uyku tulumlarında değil, aynı zamanda düzenli olarak “Outdoor” serisi uyku tulumlarında da kullanılmaktadır. 

Fermuarlar ve fermuar kilitleri:
Yüksek kalite, markalı ve çift yönlü fermuarlar kullanmak, “Husky” uyku tulumları için bir standarttır. “Anapurna” uyku tulumu hariç “Extrem” uyku tulumları serisi,  doğal hareket hızının konforunu artıran anatomik köşeli fermuarlarla yapılandırılmıştır. Resimde gösterildiği gibi, bütün “Husky” uyku tulumları, siz uykudayken kendiliğinden veya isteğiniz dışındaki fermuar açılmalarına karşı koruma sağlayan bir teçhizat ile donatılmıştır.

Duble direnç bantları:
“Husky Extrem” serisi uyku tulumlarının sağladığı faydaların değeri, yerde yatan uyku tulumu üzerinde parçalı olarak bulunan duble direnç bantları detayı sayesinde daha da artmıştır. Bu bantlar, uyku tulumunun matın üstünden kaymasına karşı koruma sağlayacaktır. Bununla birlikte bu bantlar,  pürüzlü bir zeminde oluşabilecek uyku problemini kaldırmak açısından da gerçekten pratik bir detay teşkil etmektedir. 

Ayak torbası:
“Down”, “Anapurna”, “Enjoy” ve “Emotion” modelleri, uyku tulumlarının bir parçası olarak ayaklar için yalıtım sağlayan ve sökülebilen bir ayak torbası barındırma özelliği göstermektedir.  Ayak torbası, aşırı soğuk hava koşullarında bir saniyede ayaklar için yalıtım sağlayan bir tabaka oluşturur. Diğer taraftan, sıcak yaz geceleri esnasında sökülebilme özelliği sayesinde bu ayak torbasını kolayca sökme şansınız olacaktır. Ayak torbası, ayaklarının termal (ısı) yalıtımına büyük önem veren bayanlar arasında oldukça popüler bir aksesuardır. Bu torbanın dolgusu, yüksek kalite Invista Quallofil materyali ile gerçekleştirilmektedir.

Başlık ve şekil:
“Gizmo” ve “Gala” uyku tulumu modelleri hariç tutulursa, “Husky” uyku tulumları anatomik olarak “mumya” şeklinde tasarlanmıştır. Bu durum, benzersiz termal (ısı) kalitesini ve uyku tulumun açıkken kaplayacağı küçük boyutları korumasını sağlarken; omuz bölgesinde yüksek seviyede bir hareket konforuna sahip olmanızı temin edecektir. Resimde görüldüğü gibi, uyku tulumun kapak ağzının bağlanabilmesi, ısı kaybını en aza indirgeyecektir.

Materyaller:
“Husky” uyku tulumları, meşhur üreticilerin markalı materyalleri ile donatılmaktadır. “Husky” “Extrem” serisindeki yalıtım, içi oyuk “Thermolite Extrem” veya “Thermolite Micro” doku yapısı içeren, 7 kanallı “Invista Quallofil” doku aracılığıyla sağlanmaktadır.  4 kanallı “Invista Hollowfibre” elyaf doku “Husky Outdoor” serisi uyku tulumlarında standart bir dolgu materyali olarak kullanılmaktadır.

“HUSKY EXTREM” SERİSİ UYKU TULUMLARININ ÖZELLİKLERİ:
DOLGU: 7 kanallı hollowfibre Invista Quallofil, Invista Thermolite Extreme, Invista                     Thermolite Micro.
YAPI: Çift katman.
İÇ MATERYAL: Nylon Tafetta 210 T                       
DIŞ MATERYAL: 40 D 240 tactel “Ripstop” (yırtık önleyici) naylon
AKSESUARLAR: Sıkıştırma kılıfı, ( “Anapurna”, “Enjoy” ve “Emotion” modelleri için ayak torbası)
Ağırlık  : 1800 gr
Sıcaklık Aralığı  :  -14 / -22
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2011, 18:02:39 Gönderen: GeZGiN »

Tags:
Tags: