Gönderen Konu: Primus Etapower MF Ocaklı Set  (Okunma sayısı 5376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 7662
    • insan ve doğa
Primus Etapower MF Ocaklı Set
« : 26 Eylül 2011, 15:45:57 »
Basit, etkili ve yüksek verimli ocaklı set,Geleneksel kamp setlerinden farklı olarak tencerenin altında bulunan ısı panelleri daha az yakıtla yüksek verim sağlar.
Yüksek verimlilik sayesinde taşımanız gereken yakıt miktarının az olması  sizi hem ağırlık hemde hacim sorunlarından kurtarır.
Rüzgar koruyucu sistem rüzgarlı havalarda da ocağın aynı verimlilikle yanmasını sağlar
Yalnız vidalı LPG kartuşlar ile kullanılır.
Kutu içeriği: 2.1Lt. tencere, tava, rüzgarlık, tutamak, 2lt. ölçekli plastik kap (ocak üzerinde kullanılmaz salata vs. için ), ocak, 0,3lt yakıt tankı ve özel taşıma çantası LPG kartuş dahil değildir.

Yakıt Miktarı:

-LPG gaz yaz faaliyetlerinde  günlük 50gr. kış faaliyetlernde günlük 100gr hesaplanır
-Benzin,  gazyağı, kerosen ve dizel için yaz faaliyetlerinde günlük 0,1Lt. kış faaliyetlerinde 0,2Lt. hesaplanır
-Toplam yakıt miktarı hesaplanırken önlem olarak 1 günlük ekstra yakıt alınması gerekir
-Bu hesaplamalar kolay pişecek basit yemekler içindir ve fikir vermesi amacı ile verilmiştir Kişinin Yemek alışkanlıkları Ocağı tanıması,  Gerekli  rüzgar korumalarını kullanması yakıt miktarını değiştirir.
 

Ocağı yakmak ve söndürmek
-Ocağı yakarken ilk yapılması gereken yakıt tankına hava pompalayarak içerde basınç oluşmasını sağlamaktır.
-Ayar kolu çok az açılarak bir miktar sıvı haldeki yakıtın yanma haznesinin altına gelmesi sağlanır ( yaklaşık 1 çay kaşığı) Bu sıvı haldeki yakıt ateşlenerek yanma haznesinin ısıntılır ( bu işlemi yapmakta ki amacımız sıvı haldeki yakıtın altta bulunan ön ısıtma odasında gaz haline geçerek temiz ve tam bir yanma elde edilmesidir) tam ısınma sağlandıktan sonra ocak ilk 1-2 dk. tam güç çalıştırılmamalı yakıt tankından gelecek soğuk yakıtın ön ısıtma odasını soğutmasına izin verilmemelidir.
-Ocak kısa bir süre içinde kullanılmayacaksa kapatma işleminde ayar kolu açık ve ocak yanar halde iken yakıt tankı ekseni etrafında döndürülerek (pompanın üzerindeki ON yazısı alta  OFF yazısı üste gelecek şekilde) ocak kendi halinde yanmaya bırakılır yaklaşık 1-2 dk. içinde ocak kendiğinden sönecektir. Bu sistem yakıt tankının içindeki basınçlı havayı boşaltıp yakıt borularının içini temizlediği için hem taşıma esnasında hemde tekrar kullanım esnasında size kolaylık sağlar .


« Son Düzenleme: 26 Ekim 2011, 18:49:04 Gönderen: GeZGiN »

Tags: