Gönderen Konu: Jetboil PCS Ocak 1 L.  (Okunma sayısı 6662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 7610
    • insan ve doğa
Jetboil PCS Ocak 1 L.
« : 28 Mart 2012, 04:50:06 »
Bu 1litrelik kompakt üniteyle ısıtın, yiyin, için. Çay, kahve ve susuzluğu giderici yiyecekler hazırlamak, doğada çalışanlar ve ilk yardım çantaları için ideal.

Jetboil PCS- orjinal Jetboil- açık alanda yemek pişirmede devrim yaratmıştır. İki fincanı %75-80 verimlilikte iki dakikada kaynatarak geleneksel ocakların iki katı kadar hızlıdır ve onların yarısı kadar yakıt kullanır. Sadece bir tane isobütan-propan mikro yakıt tankı ile 50 fincana (12 litre) kadar sıvı kaynatır. Bu üstün performans ocağın ısısını zapteden ve odaklayan (patenti beklenen) FluxRing? ısı transferi aparatının sonucudur.


PCS- Kişisel Pişirme Sisitemi 1 litrelik yalıtkan ve sertleştirilmiş (hard-anodized) alüminyumdan yapılmış pişirme kabı, içine monte edilmiş ateşleyicisiyle beraber yüksek performanslı ocağı, üzerinden içilebilir plastik kapağı ve ölçme için kullanılabilen koruyucu altlığı ile bir bütündür. Yakıt da dahil olmak üzere tüm parçalar pişirme kabının içinde saklanır, tüm PCS bir Nalgene şişesinden daha küçüktür. Onu sırt çantanıza, bisiklet selenize, -freebag-inize, yan ceplerinize, deniz ya da nehir kayağınızın içine yerleştirin ve dilediğiniz yere götürün. 425 gr (15 oz) ile Jetboil en hafif titanyum pişirme setleri ve mikro yakıt tanklı ocaklarla rekabet içinde.

Jetboilin aksesuar seçenekleri size Pişirme Sisteminizi kişiselleştirme olanağı veriyor: onu kırsal alan French kahve presine dönüştürün, pişirme kapları ekleyin, yeni 1.5 litrelik FluxRing? kabıyla ya da geleneksel pişirme aparatlarıyla kullanmak için adapte edin.

“Jetboil kırsal alanda yemek pişirme üzerine tümüyle yeniden düşünmeyi temsil ediyor.” Outside Buyer’s Guide, 2004

“Diğer yakıt tanklı ocağımız soğuk yüzünden çalışmadı ama Jetboil daha biz birini bitiremeden yeni bir sıcak içecek hazırlamaya devam ediyordu.” Backpacker Magazine, Nisan 2004


Tags:
Tags: