Gönderen Konu: Karakayalar / Eskişehir  (Okunma sayısı 1398 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 7662
    • insan ve doğa
Karakayalar / Eskişehir
« : 29 Ağustos 2019, 11:41:49 »
Karakayalar, Ankara-Eskişehir karayolunda bulunan bir tatar köyü ve aynı zamanda bozkırın ortasında yükselen kaya bloklarıyla burası bir tırmanış cenneti. Anadolu bozkırlarının ortasında yükselen bu kayaların hemen yanında yemyeşil bir kamp alanı olması da büyük bir şans. Her seviyeden tırmanışçı için, mükemmel deneyimler yaşatacak bir alan. Burada bahar aylarında Türkiye'nin dört bir yanından tırmanışçıların katıldığı tırmanış Karakayalar Tırmanış Şenlikleri de düzenlenmektedir.Ulaşım : Eskişehir otobüs Garından tek vesayit ile Karakaya yol ayrımına kadar gelinebilir. Yol ayrımından sonra 2 Km'lik bir yürüyerek kayalara ulaşmak mümkündür.

Kamp : Karakayalar en güzel kamp alanlarından birine sahiptir. Hemen kayaların yanıbaşında köylülerin tarafından oluşturulan koruluk tırmanışçılara büyük rahatlık sağlamaktadır. Bölgedeki 2 adet çeşmeden su temin edilmektedir.

Köyde alışveriş yapılabilecek market ya da köy bakkalı bulunmamaktadır. En yakın alışveriş ve sağlık hizmeti olanakları Eskişehir yönündeki Kaymaz beldesinde bulunmaktadır.

Tags: