Gönderen Konu: Hangi Karavan Tipi Size Göre ?  (Okunma sayısı 13963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 7745
    • insan ve doğa
Hangi Karavan Tipi Size Göre ?
« : 13 Ekim 2009, 14:20:43 »
Efendim, malumunuz olduğu üzere biz Türk milleti olarak, biraz rahatımıza düşkün insanlarız. Yurtdışında retilen karavanlarda örneğini gördüğümüz minimalist karavan tasarımları görselde hoş durmasına rağmen, işlevsel anlamda pek faydalı olamıyorlar.

Ama serde de karavancılık hevesiniz var. Bir gün tatlı bir meltem eşliğinde deniz kokusunu duyarak uyanmak istiyorsunuz, bir başka gün de bir dağ yamacında, kuş cıvıltılarıyla. Peki nasıl bir karavan seçeceksiniz, kriterleriniz ne olmalı, size ne yeterli gelecektir ? bununla ilgili aşağıda bir kaç soru bulacaksınız. Bu sorular üzerinde düşünüp ondan sonra bir karara varmanız, seçtiğiniz karavanla daha rahat gezebilmenizi sağlayacak bir gösterge de olacaktır.

* Karavanınızı sıklıkla kaç kişi olarak kullanacaksınız ?

* Tv izlemek, internete girmek gibi şeyler sizin için olmazsa olmaz mı ?

* Tatile çıkarken genelde kaç adet bavul hazırlarsınız ?

* Pratik yemekleri mi tercih edersiniz yoksa fırın, mutfak robotu gibi gereçler olmadan yola çıkmam diyenlerden misiniz ?

* Karavanınızı yılda ortalama kaç gün kullanmayı planlıyorsunuz ?

* Asfalt yol mu, off-road mı ?

* Püfür püfür esen rüzgar mı yoksa klima mı ?

* Yeni insanlarla tanışmak mı, yeni yerler keşfetmek mi sizin için önemli ?

* Sizce -ortalama olarak- ailenizle birlikte bir gün içinde kaç litre su harcarsınız ?

Evet, yukarıdaki soruların bazıları size anlamsız gelmiş olabilir, ama unutmayın ki, "karavancılık" bir gezme şekli olduğu kadar aynı zamanda bir konaklama şeklidirde.

Bu nedenle, bir karavan satın alırken ya da imal ederken / ettirirken bu gibi soruları iyice düşünüp, ona göre karar vermek gerekir. Zira kimi durumlarda karavana eklemeler yapmak mümkünken, bazı özellikleri değiştirmek pek mümkün olamamaktadır.

Tags: