Bağlanılan Hatırlatmalar

  • 37. Uluslararası Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şen: 20 Temmuz 2015 - 22 Temmuz 2015

Gönderen Konu: 37. Uluslararası Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği  (Okunma sayısı 6306 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 7745
    • insan ve doğa
37 inci Uluslararası Erzincan, Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği bu yıl 20-21-22 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılıyor.Ulusal ve uluslararası düzeyde büyük ilgi gören sportif ve kültürel etkinliklerin yer aldığı ve bu yıl 37 incisi gerçekleştirilecek olan Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği 20-21-22 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.
Şenlikler, Erzincan Valiliğimizin katkıları ve himayelerinde olmak üzere, Kemaliye Kaymakamlığı’nın destekleriyle Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı (KEMAV) ile Kemaliye Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecektir.

Hazırlık çalışmalarına KEMAV’ın öncülüğünde başlanılan Şenliğin ana temaları her yıl olduğu gibi bu yıl da “özgün kültür ziyafeti, doğa sevgisi, spor ve kardeşlik’tir.

Yukarı Fırat Havzasının merkezinde yer alan Kemaliye (Eğin) İlçesi, eşsiz doğası ve sahip olduğu tarihi kent kimliği ile Erzincan İlimizin turizme açılan kapılarından biridir. Kemaliye (Eğin), aynı zamanda Tarihi Kentler Birliğinin de kurucu üyesidir.

Doğal güzellikleriyle de öne çıkan Kemaliye’de bulunan ve dünyanın en görkemli kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon her yıl daha fazla ilgi görmektedir.

Türkiye’de bir ilk olarak 2009 yılında Kemaliye Karanlık Kanyon’da gerçekleştirdiğimiz ve adrenalin tutkunlarının nefesini kesen Base Jump atlayışları 2010-2011-2012, 2013 ve 2014 yıllarında uluslararası boyutta tüm kıtalardan sporcuların katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Bu yıl da yine aynı çerçevede, Ülkemiz turizmine çok önemli bir zenginlik olarak sunduğumuz Karanlık Kanyonun üzerinde yapılması planlanan Sırat on Fırat Köprüsünün tanıtımına da katkı sağlayacak nitelikte sportif etkinlikler gerçekleştirilecektir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da doğa ve kültür tutkunlarını Doğunun Saklı Cenneti Kemaliye’ye bekliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Süleyman KAHRAMAN
Erzincan Valisi

İsmail YÜCEL Alper ÇİFTÇİ Mustafa HAZNEDAR
KEMAV Başkanı Kemaliye Kaymakamı Kemaliye Belediye Başkanı
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2015, 03:46:32 Gönderen: GeZGiN »

Tags: