Gönderen Konu: Kişisel su arıtma sistemi  (Okunma sayısı 5929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 7537
    • insan ve doğa
Kişisel su arıtma sistemi
« : 01 Nisan 2010, 18:28:17 »
Kişisel su arıtma sistemi taze sudan tuzlu suya kadar her tür suyun kolay ve güvenli filtrasyonunu  sağlar ve bakteri, virüs, parazit gibi tehlikeli biyolojik organizmaları filtreleyebilmek amacı  ile forward osmosis (ileri ozmoz) sistemini uygular.

Kişisel su arıtma sistemi yoğun metal ve tuz ihtiva eden eriyik katıları bile yüksek oranda azaltarak kolay kullanımlı ve saha koşullarına uyum sağlar. Bütün bu arıtma işlemini hiçbir elektrik, güç ve/veya kimyasal uygulama gerektirmeden gerçekleştirir.
Kişisel su arıtma sisteminden elde edilen su, ihtiyaç duyulan elektrolitleri kazandırmakla birlikte hidrasyonu artırıcı olup, özellikle afet/acil durumlarda tehlikeli dehidrasyona karşı koruma sağlar. İçen kişiye litrede minimum 400-450 kCal enerji vererek sahada çalışma koşullarını iyileştirir.
Membran tipi filtre kullanarak sudan %90–95 oranında tuzu temizler.
Kişisel su arıtma sistemi 5 yıl raf ömrüne sahiptir.
Kişisel su arıtma sisteminin temiz su haznesi en az 2,5 litre ve kirli su haznesi en az 2,5 litredir.
Kişisel su arıtma sisteminin filtre ömrü, filtrelenecek suya bağlı olarak 30-90 gün arasındadır.
Kişisel su arıtma sistemi 20°C’da saatte 1 litre temiz su verebilme kapasitesine sahiptir.
Ürün ile birlikte filtre kiti sunulmalıdır. Filtre kiti, 1 adet ozmotik filtre kartuşu, 10 adet şurup poşeti, temizleme kitinden oluşur ve 10 günlük bağımsızlık sağlar.
Kişisel su arıtma sistemi ile birlikte 1 adet özel sırt çantası gelir. Çanta ürün ölçülerine göre özel hazırlanmış, cepsiz, ancak temiz su başlığı için yeri ayarlanmış ve taşıyıcı kişinin hareketini kısıtlamayacak şekilde tasarlanmıştır.
Kişisel su arıtma sistemi yüzdesel değer olarak, Virüs rejeksiyonu minimum %99,99, Bakteri rejeksiyonu minimum %99,9999, Kist rejeksiyonu minimum %99,95 ve Ağır metal enjeksiyonu minimum %90–95 değerlerini vermektedir.
Ürün EPA standartlarına uygundur.

Kaynak : http://www.kanamadurdurucu.com/
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2012, 03:42:18 Gönderen: GeZGiN »

Tags:
Tags: