Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
ASYA KITASI / Goa Raja Şelalesi / Endonezya
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 21 Şubat 2024, 11:16:32 »
Goa Raja Şelalesi, doğu Bali'de yakın zamanda keşfedilen gizli bir mücevherdir ve ünlü Tukad Cepung Şelalesi'ne sadece kısa bir mesafededir.Bu noktaya Ubud'dan ulaşmak oldukça kolaydır ve adından da anlaşılacağı gibi bir mağaranın içinde büyük bir şelale vardır ( Goa Raja, Endonezce 'kral mağarası' anlamına gelir).

Ne Zaman Ziyaret Edilmeli?
Bu şelaleyi ziyaret etmek için en iyi zaman, mayıstan kasım ayına kadar süren kurak mevsim dışındaki herhangi bir ay gibi görünüyor.
2
ASYA KITASI / Goa Giri Campuhan Şelalesi / Endonezya
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 20 Şubat 2024, 17:12:27 »
Goa Giri Campuhan şelalesi, Bangli Regency, Tembuku Bölgesi, Pekraman Tembuku Kelod Köyü'nde yer almaktadır. Denpasar şehrine 38 km. Giri Campuhan şelalesi yaklaşık 25 metre yüksekliğe sahiptir.Bu şelalenin akışı kayalık basamaklar üzerinden akmaktadır, dolayısıyla uzaktan bakıldığında çok katmanlı bir şelale gibi görünmektedir.Denpaasr şehrinden Giri Campuhan şelalesine olan mesafe yaklaşık 38 km, Denpasar'dan yolculuk yaklaşık 60 dakika sürüyor, Bangli şehrinden ise Besakih yolu üzerinde yaklaşık 7 km. Giri Campuhan şelalesine ulaşmak için aracınızı Masceti Subak Tembuku Kelod tapınağına veya Tembuku sahasının doğusuna park edin, çünkü maceranız burada başlayacak.
3
ASYA KITASI / Beji Griya Şelalesi / Endonezya
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 19 Şubat 2024, 17:18:44 »


Taman Beji Griya Şelalesi, Denpasar'a arabayla yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Gitgit köyünde yer almaktadır. Şelaleye ulaşmak için taksi kiralayabilir veya rehberli tura katılabilirsiniz.

Nesiller boyunca aktarılan hikayeler, şelalenin yerel çiftçiler tarafından keşfedildiğinden ve daha sonra meditasyon ve ruhsal arınma için bir sığınak olarak oynadığı rolden bahsediyor. Kutsanmış olduğuna inanılan suların şifalı olduğu ve manevi önem taşıdığı söylenmektedir. Bu, Taman Beji Griya Şelalesi'nin cazibesini artırarak onu tarih, kültür ve tasavvufun güzel bir şekilde kesiştiği bir yer haline getiriyor.

4
ASYA KITASI / Layana Şelalesi / Endonezya
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 12 Şubat 2024, 17:02:28 »
Şelaleyi, Ubud'un hemen doğusunda bulunan Layana Warung'un hemen arkasında görebilirsiniz.Oraya ulaşmanın en iyi yolu bir scooter kiralamak veya özel bir araba ve şoför kiralamaktır (bunların her ikisi de çevrimiçi olarak rezerve edilebilir).

Restoranın otoparkından şelaleye sadece 30 metrelik bir yürüyüşle ulaşılabilir. Pist tabanına doğru biraz çamurlu ve kaygan olabilir, bu yüzden buna dikkat edin.

Giriş bedeli 2020'den itibaren ÜCRETSİZ.

Harita Tıklayınız
5
ASYA KITASI / Yeh Bulan / Endonezya
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 11 Şubat 2024, 09:18:39 »


Yeh Bulan, 2023'ten bu yana yeni erişilebilen bir şelaledir ve Ubud yakınındaki en büyük şelalelerden biridir!

Buna ulaşmak için bir dizi beton merdivenden aşağı inmeniz, bir bambu köprüyü geçmeniz ve ardından sığ bir deredeki ayak bileği derinliğindeki sudan geçmeniz gerekiyor.

Yürüyüşün sonunda yüzmek için doğal bir havuz ve birkaç çağlayanlı büyük bir şelale var. Buna çok değer!
6
ASYA KITASI / Endonezya'nın Şelaleleri
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 11 Şubat 2024, 09:08:06 »
•   Beji Griya Şelalesi
•   Goa Giri Campuhan Şelalesi
•   Goa Raja Şelalesi
•   Goa Rang Reng Şelalesi
•   Kampuhan Antapan Şelalesi
•   Kanto Lampo Şelalesi
•   Kuning Şelalesi
•   Layana Şelalesi
•   Leke Leke Şelalesi
•   Manuaba Şelaleleri
•   Nungnung Şelalesi
•   Pengempu Şelalesi
•   Sumampan Şelalesi
•   Suvat Şelalesi
•   Taman Sari Şelalesi
•   Tegenungan Şelalesi
•   Tibumana Şelalesi
•   Tukad Cepung Şelalesi
•   Uma Anyar Şelalesi
•   Yeh Bulan Şelalesi
7
ASYA KITASI / Kanto Lampo / Endonezya
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 11 Şubat 2024, 09:03:23 »
Kanto Lampo Şelalesi, Gianyar Regency, Bali'de turizm tarafından nispeten dokunulmamış sakin bir köy olan Beng Köyü'nde yer almaktadır. Kanto Lampo Şelalesi adını nadir bulunan bir meyve türünden almaktadır. Bölgenin çevresinde bol miktarda yetişir. Eşsiz meyve, ham olduğunda yeşil bir renge sahip olup, daha sonra sarı ve kırmızı bir renge bürünür.Kanto Lampo Şelalesi'ni Ziyaret Edecek En İyi Zaman
Kanto Lampo şelalesi en iyi nisan ve eylül ayları arasındaki kurak mevsimde ziyaret edilir. Muson mevsiminde su seviyeleri yüksek kalır ancak yüksek su seviyeleri şelaleye ulaşmayı zorlaştırabilir. Zamanlama açısından oraya gündüz saatlerinde gitmek akıllıca olacaktır.

Kanto Lampo Şelalesine Nasıl Gidilir?
Gianyar'daki Kanto Lampo şelalesi, Ubud'a arabayla yarım saat uzaklıktadır. Ubud'dan Kanto Lampo şelalesini ziyaret etmenin maliyeti günlük gezi için yaklaşık 500.000 IDR'dir. Bir scooter veya bisiklet kiralayıp kendiniz binebilirsiniz, bu size yaklaşık 60.000 IDR'ye mal olacak.

Kanto Lampo Şelalesi Giriş Ücreti
Turistik bir cazibe noktası olarak kabul edilen Kanto Lampo Şelalesi giriş ücretine tabidir. Giriş ücreti kişi başı 10.000 Rupiah (IDR)'dir.
8
AFRİKA KITASI / Jinbar Şelalesi / Etiyopya
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 06 Şubat 2024, 15:46:06 »
Simien Dağları Milli Parkı'nda yer alan Jinbar Şelalesi, Afrika, Etiyopya'nın en yüksek şelalelerinden biridir. Gerçekten nefes kesen bir manzara ve seyir noktasının 500 metre aşağısına sularını dökülüyor.

9
SOĞUTMA / DEMMON 40 Litre Kompresörlu Gazlı Cift Bölmeli Buzdolabı
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 01 Şubat 2024, 14:11:10 »


•   İki Bölüm, İki Ayrı Sıcaklık
Çift bölmeli buzdolaplarının belki de en dikkat çekici özelliği, her iki bölümünün ayrı -20 derece soğutma kapasitesine sahip olmasıdır. Bu, dondurucu bölmesinin yiyecekleri derinlemesine dondurmasına olanak tanırken, buzdolabı bölmesi yiyecekleri mükemmel bir şekilde soğutur. Bu, her iki bölümün ihtiyaçlarınıza göre bağımsız olarak çalışabilmesi anlamına gelir. Çift bölmeli buzdolapları, enerji verimliliği açısından da avantajlıdır. Her iki bölümünün ayrı ayrı soğutulması, enerji tüketimini optimize eder.•   Dijital Ekran ile Kolay Kullanım
Bu karavan buzdolabının dijital ekranı sayesinde sıcaklık ayarlarınızı kolayca kontrol edebilirsiniz. Yiyeceklerinizin ve içeceklerinizin her zaman istediğiniz sıcaklıkta olduğundan emin olabilirsiniz.

•   -20 Derece Soğutma Kapasitesi ile Her Türlü İçeceği Soğutur
Araç için mini buzdolabı, etkileyici -20 derece soğutma kapasitesi sayesinde içeceklerinizi ve yiyeceklerinizi istediğiniz sıcaklıkta tutabilir. Sıcak yaz günlerinde bile donmuş gıdalarınızı saklayabilirsiniz.

•   Arac İçi Buzdolabı Yön Değiştirebilir Üst Kapak ile Kolay Erişim
Bu karavan buzdolabı ‘nın üst kapağı yön değiştirebilir, böylece dar alanlarda bile rahatça açabilirsiniz. Bu, kamp yaparken veya karavanla seyahat ederken oldukça kullanışlıdır.

•   Usb ile Telefon Şarjı
Araç için mini buzdolabı, telefonunuzun şarjını bitirmeniz durumunda bile yardımcı olur. İçinde bulunan USB bağlantı noktası sayesinde telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

•   Bluetooth İle Akıllı Telefon Bağlantısı
Akıllı telefonunuzla bu araç buzdolabını kontrol etmek için Bluetooth bağlantısını kullanabilirsiniz. Özel bir uygulama ile buzdolabınızdaki sıcaklık ve diğer ayarları uzaktan kontrol edebilirsiniz.

•   3 Kademe Akü Koruma
Araç için mini buzdolabı, düşük enerji tüketimi ile dikkat çeker. 3 kademe akü koruma özelliği sayesinde aracınızın aküsünün boşalmasını önler.

•   Araç İçi Buzdolabı 12V-24V İle Çalışabilme
Bu kamp buzdolabı, aracınızın elektrik sistemine uyum sağlar. Hem 12V hem de 24V ile çalışabilir, böylece her türlü araçla uyumlu hale gelir.

•   Araç İçi Buzdolabı Ters Akım Koruma
Ters akım koruma özelliği, buzdolabınızı aracınızın aküsünün zarar görmesini engeller. Güvenli ve güvenilir bir kullanım sunar.

•   45 Derece Egime Kadar Çalışabilme
Araç içi buzdolabı, 45 dereceye kadar olan eğimlerde bile sorunsuz çalışır. Bu, zorlu arazi koşullarında bile kullanabileceğiniz anlamına gelir.

•   Araç İçi Buzdolabı Eğim Sensörü
Eğim sensörü sayesinde bu buzdolabı, olası dengesizlik durumlarında otomatik olarak kapanır. Yiyeceklerinizin zarar görmesini engeller.

•   Almanya Mikro Hücresel Köpük Yalıtımı
Araç içi buzdolabı, Almanya’dan ithal edilen mikro hücresel köpük yalıtımı sayesinde mükemmel bir izolasyon sağlar. İçindeki yiyeceklerin ve içeceklerin daha uzun süre taze kalmasını sağlar.

•   Araç İçi Buzdolabı Süper Sessiz Kompresör
Bu kamp buzdolabı, sadece etkileyici bir soğutma kapasitesi sunmakla kalmaz, aynı zamanda sessiz çalışır. Sadece 20dB ses seviyesi ile sessizliği korur.

•   Arac İçi Buzdolabı Akü Voltaj Göstergesi
Araç içi buzdolabı, aracınızın akü voltajını gösteren bir göstergeye sahiptir. Böylece aracınızın aküsünün durumunu her zaman gözlemleyebilirsiniz.

•   Çakmaklık İçin Kablosu Mevcut
Bu karavan buzdolabı, aracınızın çakmaklık bağlantısına kolayca takılabilir. Böylece enerji kaynağına hızlıca bağlanabilirsiniz.

 •   Araç İçi Buzdolabı Ölçüleri
Karavan Buzdolabı ‘nın ölçüleri 587mm x 365mm x 438mm’dir. Bu ürün 40 litredir.
10
AVRUPA KITASI / Ronda Köprüsü / İspanya
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 01 Şubat 2024, 09:09:52 »
Ronda Köprüsü, Ronda şehrinin (İspanya'nın Malaga Eyaleti) en sembolik anıtıdır . 1751-1793 yılları arasında inşa edilen köprü, 1839 yılına kadar 98 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek köprüsüydü . Guadalevín Nehri'nin kazdığı bir geçit olan Ronda tajo'yu geçerek şehrin tarihi ve modern bölgelerini birleştirir.1735'te inşa edilen ilk köprü, altı yıl sonra çöktü ve 50 kişi öldü. Görünüşe göre desteklerin eksikliği, kemerin kötü kapatılması ve işin kötü yürütülmesi köprünün çökmesine neden oldu. Köprünün içinde, merkezi kemerin üzerinde, hapishane de dahil olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanılan bir oda bulunmaktadır. 1936-1939 İç Savaşı sırasında, her iki tarafın da hapishaneyi yakalanan muhalifler için bir işkence odası olarak kullandığı ve bazılarını pencerelerden El Tajo Boğazı'nın dibindeki kayalara atarak öldürdüğü iddia edildi. Odaya bir zamanlar muhafız binası olan kare bir binadan giriliyor. Bugün köprünün tarihini ve yapımını anlatan bir sergi içeriyor.

Bugün Puente Nuevo, şehrin iki yarısını birleştirirken işlevselliğini korumanın yanı sıra, her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Ronda'nın simgesi ve şehrin en büyük turistik mekanıdır.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10