Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Kilis Ücretsiz Kamp Alanları / Üçpınar Göleti Kamp Alanı / Musabeyli
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 06 Mayıs 2021, 19:03:24 »
Üçpınar Göleti, Konak Göleti’ne kıyasla yemyeşil bir ağaçlık alan ve etrafında yükselen yine aynı yeşillikte yükseltilere sahip. Gölet alan ve yemyeşil bir tabiat birleşince ise burası daha cezbedici oluyor. Gölün etrafı yürüyüş yapmak için güzel parkurlara sahip. Kamp atacaklar için de yine geniş düzlükleri mevcut. Dileyen göl kenarına çadırlarını kurabileceği gibi, dileyen gölün çevresinde yükleyen tepelere çadırlarını kurarak şahane bir manzaraya karşı kamp deneyimi yaşayabilirler.

Göl çevresinde ihtiyaçların karşılanması noktasında herhangi bir işletme bulunmuyor. En yakın köy merkezi Üçpınar’dır. Buradan yiyecek ve içecekler bakkal, market ve lokanta türü yerlerden karşılanabilir.

Ulaşım : Şehir merkezine uzaklığı ise 29 km’dir. Toplu taşımayı kullanacak olanlar ilk önce Musabeyli ilçesine gelmeli ve buradan Üçpınar köyüne giden dolmuşa binerek ulaşımını sağlayabilirler. Özel aracıyla gelecek olanlar ise Antakya yolunu kullanarak Kilis Şehitler Ormanı’nı geçer geçmez Musabeyli yol ayrımına girerek gölet alana ulaşabilirler.

Kamp Olanakları : Çadır kamp alanları, gölet alan, olta balıkçılığı ve yürüyüş parkurları mevcuttur. WC, elektrik, çeşme ve duş imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti : Ücretsiz
2
ÇANKIRI / Ynt: Hazım Dağlı Tabiat Parkı
« Son İleti Gönderen: sanalulke 06 Mayıs 2021, 02:31:40 »
Çankırı ilçesi Yapraklı’da bulunan Büyük Yayla Çankırı Merkez’e 30 km uzaklıkta bulunmaktadır. Turizm açısından Çankırı için önemlidir yeşilliği ve temiz havası ile dikkat çekmektedir. Köknar, karaçam ve ardıç ağaçları arasında geçireceğiniz günde, yeşilin her tonu size eşlik edecek. Burada bisikletle dolaşabilir, kamp kurabilir veya karavanınızla huzurlu günler geçirebilirsiniz.

https://cankirigundem.com/cankirida-gezilecek-yerler/894/
3
Kilis Ücretsiz Kamp Alanları / Konak Göleti Kamp Alanı / Kilis
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 02 Mayıs 2021, 23:40:04 »
Konak Göleti, şehir merkezine 19 km mesafede Küçükkonak ve Büyükkonak köylerinin tam orasında yer alan doğa harikası bir yer. Toplu taşıma ve özel araçla gelebilmek mümkün.

Göl yeterince geniş ve etrafı piknik yapmaya ve çadır kurmaya elverişli bir yer. Çevresinde hiçbir ağaçlık alanın olmaması belki bir dezavantaj fakat yerleşim yerlerine olan uzaklığı nedeniyle sessiz, sakin bir ortam vadediyor.

Göl çevresinde özellikle kamp atacaklar için ihtiyaçların karşılanacağı herhangi bir tesis yok. En yakın yerleşim yeri 2 km uzaklıkta. Bu nedenle kamp için yiyecek ve içeceklerin önceden temin edilip öyle gelinmesinde yarar var.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanları, gölet alan, olta balıkçılığı ve yürüyüş parkurları mevcuttur. WC, elektrik, çeşme ve duş imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz
4
Kilis Ücretsiz Kamp Alanları / Akpınar Mevkii Kamp Alanı / Kilis
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 30 Nisan 2021, 22:19:30 »
Akpınar mesire yeri çadır kampları için de ağaç aldı gölgelik geniş alanlara sahiptir. Mesire alanına giriş ücretsiz olup yine aynı şekilde ücretsiz ve güvenli bir şekilde çadır kampı yapabilirsiniz.

Ulaşımın da kolaylıkla sağlandığı Akpınar mesire ve piknik alanına şehir içi dolmuşlarla kolayca gelinebilir. Özel araç sahipleri için de otopark alanı mevcuttur. Bununla birlikte yine piknik alanları, çocuk oyun alanı, yüzülebilir alan, yürüyüş parkurları gibi vakti iyi değerlendirmeye olanak tanıyan imkânlar bulunmaktadır.

Kamp Olanakları: WC, elektrik, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı mesire alanı çevresindeki işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz
5
Batman Ücretli Kamp Alanları / Ayngebire Piknik Ve Kamp Alanı / Kozluk
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 29 Nisan 2021, 16:54:51 »
Kozluk ilçe merkezine 5 km mesafede, Değirmendere’nin her iki yakasında, yemyeşil bir doğa içerisinde bulunuyor. Değirmendere’nin geçtiği alanın her iki kıyısı da yürüyüş ve kamp atmak için son derece idealdir. Dere üzerine kurulan platformlarda ise oturarak piknik yapabilmeniz mümkün.

Mesire alanı içerisinde et, ekmek ve diğer yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmaktadır. Bununla birlikte WC, çeşme, market ve mescit gibi olanaklar da bulunmaktadır.

Kamp Olanakları: WC, çeşme, market, lokanta, kır kahvesi, mangal yakılabilir alanlar, piknik alanı ve piknik masaları, yürüyüş parkurları, çadır kamp yerleri ve otopark alanı.

Giriş Ücreti: Araç giriş ücreti 10 TL. Piknik için kamelya oturma ücreti 40 TL.
6
Batman Ücretli Kamp Alanları / Yıldız Kamping / Hasankeyf
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 27 Nisan 2021, 22:36:01 »
Hasankeyf ilçe merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde, Dicle Nehri’nin kıyısında yer alan Yıldız Kamping, kamp süresi boyunca tüm temel ihtiyaçlardan yararlanmak isteyenlere hitap eden bölgenin ücretli kamp yerlerinden biridir. Kamp alanı, geniş ve düz bir alan üzerinde, nehre kıyı bir noktada bulunuyor. İlçe merkezinin biraz dışında kaldığı için herhangi bir gürültüye maruz kalınmıyor. Tamamıyla doğa içerisinde, yaz akşamları karanlık çöktüğünde cırcır böceklerinin öttüğü, Dicle’nin sesi ve temiz havasıyla kamp atılabilecek bir yerdir.

Konumu: Nehir Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, ortak kullanım mutfak alanı ve buzdolabı, mangal yakılabilir alanlar, piknik alanı ve piknik masaları, bahçe ve dinlenme alanları ve otopark yeri. Yiyecek ve içecek alışverişlerinizi Hasankeyf ilçe merkezinden yapabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 25 TL/gecelik, günübirlik araç girişi 30 TL.
7
Malabadi Köprüsü’nün çevresi ücretsiz kamp atabileceğiniz geniş düzlüklere sahiptir. Buralarda ücretsiz ve güvenli bir şekilde kampınızı atabilirsiniz. Kamp süresi boyunca ihtiyacınız olabilecek her şeyi Batman Çayı’nın her iki kıyısındaki yerleşim yerlerindeki bakkal ve fırın türü yerlerden karşılayabilirsiniz.

Malabadi Köprüsü, Batman Çayı üzerinde yer almaktadır. Köprü çevresi güzel bir doğal çim alana ev sahipliği yapıyor. Batman Çayı’nın her iki kıyısı da yöre halkının gelip piknik yaptığı ve gençlerin yüzmek için tercih ettiği güzel noktalara sahip.

Konumu: Çay Kenarı

Kamp Olanakları: İhtiyaçlarınızı Çatalköprü Bucağı köy merkezindeki bakkal, fırın, manav ve mescit türü yerlerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz
8
Batman Ücretsiz Kamp Alanları / Balıklı Göl Kamp Alanı / Kozluk
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 25 Nisan 2021, 17:21:07 »
Balıklı Göl, Kozluk’un antik Erzen Köyü’nde yer almaktadır. Bahar aylarında canlanan toprak ile birlikte muazzam bir doğal görünüme bürünen yerleşim yeri yürüyüş grupları ve çadır kampçılarına harika yerler sunuyor.

Gölün olduğu yerleşim yeri geniş bir arazi üzerinde yer almakta. Çevresini irili ufaklı yükseltiler sarıyor. Buralardaki patika yollar sayesinde kilometrelerce yürüyüş yapabilir, doğa içerisinde keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Kamp Olanakları: Köy yerinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bakkal, fırın ve mescit türü yerler bulunmaktadır.

Kamp Ücreti: Ücretsiz
9
Şırnak Ücretsiz Kamp Alanları / Beytüşebap Mevkii Kamp Alanı / Beytüşşebap
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 24 Nisan 2021, 17:46:03 »
Beytüşşebap ilçesi kamp, yürüyüş, rafting ve piknik aktiviteleri için bölgenin en elverişli yerlerinden biridir. Şırnak’ın sıcak su kaplıcaları ile ünlü Beytüşşebap ilçesi Van, Hakkâri ve Siirt şehirlerine iyi bir ulaşım bağlantısına sahip Suriye sınırına yakın ilçesidir.

Gökçe Deresi’nin geçtiği Beytüşşebap, tüm doğa aktiviteleri için ideal bir yerdir. Kamp için ilçe merkezinin dışında kalan yerler geniş yemyeşil düz bir alan sunuyor. Yürüyüş için yine çevre tepelerde patika yollar mevcut ve ilçe merkezini kuşbakışı görebileceğiniz şahane manzaralara ev sahipliği yapıyor. Dilerseniz Gökçe Deresi kenarında, dilerseniz bir dağın yamacında tertemiz dağ havası ve sessizlikte kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kamp Olanakları: WC, elektrik, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı Beytüşşebap ilçe merkezindeki bakkal, fırın, manav ve mescit türü yerlerden karşılanabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz
10
Şırnak Ücretsiz Kamp Alanları / Damlarca Mevkii Dicle Nehri Kamp Alanı / Cizre
« Son İleti Gönderen: GeZGiN 23 Nisan 2021, 22:30:15 »
Cizre ilçesinde ücretsiz olarak kamp atabileceğiniz bir diğer bölge ise Damlarca köyüdür. Damlarca köyü Cizre ilçe merkezine 23, Şırnak şehir merkezine ise 48 km mesafede yer almakta. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Şırnak-Güçlükonak otobüslerine binebilir ve yol üzerinde inerek köye ulaşımlarını sağlayabilirler. Araçlarıyla gelecek olanlar ise Cizre istikametinde ilerleyip Kasrik köyünü geçtikten sonra Güçlükonak yönüne dönerek gelebilirler.

Damlarca köyü Dicle Nehri kıyısında, yol üzerinde antik kalıntıların olduğu gezilip görülmeye değer bir yerdir. Bununla birlikte nehir kıyısı boyunca yürüyüş yapıp kırsal hayatın ve doğal manzaraların keyfini sürmek insana kendini iyi hissettiriyor. Çadır kampını Damlarca köyü çevresinde nehre kıyı olan yerlerde yapabilirsiniz. Ancak, kamp öncesi Damlarca karakolundan izin almakta yarar var. Kamp süresi boyunca yiyecek ve içecek ihtiyaçları köy merkezindeki bakkal ve fırın türü yerlerden karşılanabilir.

Konumu: Nehir Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı Damlarca köy merkezindeki bakkal, fırın, manav ve mescit türü yerlerden karşılanabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz
Sayfa: [1] 2 3 ... 10