Gönderen Konu: Dünyanın en iyi yelkencileri yarın Boğaz'da  (Okunma sayısı 5169 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 7269
    • insan ve doğa
Dünyanın en iyi yelkencileri yarın Boğaz'da
« : 07 Ekim 2011, 16:40:45 »
Dünyanın en iyi yelkencileri yarın Boğaz'da
Farr 40 Açık Avrupa Şampiyonası’nın 3. ayağı yarın İstanbul’da başlayacak. Yarışa katılacak dünyanın en iyi 8 yelken takımı arasında Türk ekip UNO da var...
 
Dünyanın en iyi yelkencilerin yarıştığı kategorilerden biri olan Farr 40 Açık Avrupa Şampiyonası’nın 3. ayağı yarın
İstanbul’da başlayacak.


Bu yıl 12.’si düzenlenen, ilk ayağı İtalya Punta Ala’da, 2. ayağı İtalya Porta Cervo’da gerçekleştirilen şampiyonanın 3. ve 4. ayaklarının yanı sıra,
Avrupa Şampiyonası da İstanbul’da yapılacak.
Organizasyonla ilgili olarak Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı
İmre, Marmara Yelken Kulübü-UNO İcra Kurulu Başkanı Levent Özonur ve organizasyon
sorumlusu Geoff Stagg, Ataköy Marina’da basın toplantısı düzenledi.

Federasyon başkanı Nazlı İmre, Türkiye’de yapılan bu tür uluslararası organizasyonların ileride artacağına inandığını kaydederek, İstanbul’un bu tür
yarışmalar için cazip olduğunu söyledi.
Marmara Yelken Kulübü-UNO İcra Komitesi Başkanı Özonur ise, 8-11 Ekim
tarihlerinde şampiyonanın 3. ayağının, 13-16 Ekim tarihleri arasında da
şampiyonanın 4. ayağı ile birlikte Avrupa Şampiyonası’nın yapılacağını söyledi.
Yarışı daha fazla tekneyle yapmayı planladıklarını anlatan Stagg da,
dünyadaki ekonomik sorun nedeniyle bazı teknelerin şampiyonaya katılamadığını
bildirdi.
Bu arada, yarışlarda genç yelkencilerin misafir olarak teknelerde parkuru
tamamlayacakları açıklandı.

DOLMABAHÇE'DE SAAT 11.00'DA

Yarın Dolmabahçe açıklarından saat 11.00’de başlayacak İstanbul Boğazı
yarışında, Anadoluhisarı ve Çırağan’dan geçecek tekneler, Kuruçeşme’de finişe
girecekler.
Şampiyona puan verecek yarışlar ise 9 Ekim Pazar gününden itibaren
başlayacak ve Ataköy Marina’dan saat 12.00’de start alacak.


İşte yarışa katılacak 8 tekne

"Fiamma" (İtalya),

"Enfant Terrible" (İtalya),

"Charisma" (Monako),

"Struntje Light" (Almanya)

"Transfusion" (Avustralya),

"Barking Mad" (ABD)

"Provezza 8" (Türkiye)

"Asteriks-UNO (Türkiye)



Tags: