Gönderen Konu: Avrupa'da Kamping Dışı Konaklama Kuralları Nelerdir?  (Okunma sayısı 101 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 6762
    • insan ve doğa
Avrupa'da vahşi kamp
Yazar: Tamara Krug

Kamp ne kadar güzel! Doğayla çevrili, gürültüsüz veya rahatsız edici komşular olmadan - her kampçının isteği. Ancak, gerçek dünyada durum biraz farklıdır, çünkü yüksek sezonda Avrupa kamp alanları genellikle doludur ve istenen sessizliği bulan kimse yoktur. Hayallerinizi gerçekleştirin, karavanınızı alın ve Avrupa'da vahşi kamp yapmayı deneyin.

Vahşi kamp nedir?
Vahşi kamp, ​​doğanın ortasında veya kamp için özel olarak belirlenmemiş yerlerde kamp yapabileceğiniz anlamına gelir. Bir kamp alanında veya bir otoparkta kampçınızla kamp yapıyorsanız, ücretsiz kamp yapamazsınız. İster çadırlı, ister karavanlı, ister karavanlı, doğayla iç içe bir mekana girer girmez ücretsiz kamp yapmaktır.

Daha ekstrem durumlarda, yani minder üzerinde veya açık havada bivouac'a giderseniz işler karmaşıklaşır. Korumalı bir alanda Bivouac'a izin verilmez.

Avrupa'da Kamping Dışı konaklama için nerelere izin verilir?
Kamp alanlarından bıktınız ve geceyi karavanınızda sabit bir yer olmadan mı geçirmek istiyorsunuz? Ardından, hangi ülkelerin vahşi kampa izin verdiği ve hangilerinin izin vermediği konusunda kendinizi bilgilendirmelisiniz, aksi takdirde kamp tatilinizi mahvedecek cezalara maruz kalabilirsiniz.

Almanya'da Kamping Dışı Konaklama
Almanya'da vahşi kamp yapmanın yasal statüsü çok iyi tanımlanmamıştır. Geceyi dışarıda nasıl geçirmeye karar verdiğinize bağlı olarak, yasak olabilir veya olmayabilir. Kendini rüzgardan ve hava koşullarından korumak bir sığınak (“lagern”) olarak kabul edilir ve bazı durumlarda buna izin verilir. Karavanda, karavanda veya özel mülkte çadırda geceleme ancak mal sahibi, kurum veya orman müdürlüğünün onayı ile mümkündür.

Avusturya'da Kamping Dışı Konaklama
Neden karavanınızı alıp güzel Avusturya'ya bir gezi yapmıyorsunuz? Öncelikle ilgili toplulukların vahşi kamplara izin verip vermediğini öğrenmelisiniz. Aşağı Avusturya, Karintiya, Tirol ve Burgeland'da, ihlal edenler için büyük para cezaları ile tamamen yasaktır.

Voralberg, Estira, Yukarı Avusturya ve Salzburg biraz daha hoşgörülüdür ve yerellerin kendilerinin, yeşilliklerin kenarında mı yoksa Çorak Ülkede mi kabul edip etmeyeceğine karar vermelerine izin verir. Seyahate çıkmadan önce bilgi alın ve kamp maceranıza başlayın.

İtalya'da Kamping Dışı Konaklama
Diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi vahşi kampçılık konusunda da net bir düzenleme yok. Teoride, düzenlemede birkaç istisna olmasına rağmen yasaktır. Genellikle yerel makamlardan izin alabilirsiniz. Örneğin, Toskana'da vahşi kamp için bir yasa yoktur, bu yüzden belediyeye sormalısınız. Venedik'te belirlenen alanların dışında kamp yapmak kesinlikle yasaktır.

Fransa'da Kamping Dışı Konaklama
Temel olarak: Fransa'da vahşi kamp yapmak yasaktır! Özellikle turistik metropol alanlarında dikkatli olmalısınız ve kasabalardaki "Belediye Kampı" olarak adlandırılan küçük kamp alanlarına gitmelisiniz. Ayrıca milli parklarda veya nehir veya kanalların yakınında kamp yapılmasına izin verilmez. Fransa'nın kuzeyinde turizm güneye göre biraz daha az olduğu için, sahibinin izniyle doğada kamp yapabileceğiniz bir yer bulmanız mümkündür.

İspanya'da Kamping Dışı Konaklama
İspanya'da geceyi kamp dışında geçirmeye izin verildiği için ücretsiz kamp yapmak size herhangi bir sorun yaratmamalıdır. Ancak Akdeniz kıyısında pek iyi görülmez ve geceyi kumsalda geçirmek yasaktır. Daha rahat olmak istiyorsanız, İspanya'nın iç kısımlarına veya Atlantik kıyılarına yerleşebilirsiniz. Güvenli oynamak için önce site sahibine sorun ve izin alın.

Portekiz'de Kamping Dışı Konaklama
Artan sayıda kampçı ve karavan göz önüne alındığında, Portekiz'de vahşi kamp yapmak yasaktır. Algarve'de kamp alanlarından ve izin verilen kamp alanlarından ayrılmayın. Daha az turistik bölgelerde ve özellikle düşük sezonda, bir mal sahibinin mülkünde kamp yapmanıza izin vermesi mümkündür. Vahşi kamp yapmaya meraklıysanız kıyı bölgelerinden, korunan alanlardan veya turizm merkezlerinden uzak durmanızı öneririz.

İsviçre'de Kamping Dışı Konaklama
Kristal nehirler ve birkaç metre yüksekliğindeki dağlar arasında kamp yapmak ve mutlak sessizliğin tadını çıkarmak ne kadar güzel olmalı! İsviçre, vahşi kamp yapmayı sevenler için bir cennettir. Tek tip bir düzenleme olmadığından, İsviçre'de bu konudan sorumlu oldukları için ilgili kantonda önceden bilgi vermelisiniz. Milli parklarda, sit alanlarında, avlanma alanlarında ve “sessiz yaşam alanları” denilen yerlerde çadır, karavan veya karavanda gecelemek yasaktır.

Hollanda'da Kamping Dışı Konaklama
Hollanda mükemmel bir kamp ülkesidir, bu nedenle burada özel mülkte bile vahşi kamp yapmanın tamamen yasak olması şaşırtıcı değildir.

Belçika'da Kamping Dışı Konaklama
Özgürce kamp yapmak isteyenler, karavanı veya çadırı ile park yerlerinde, sokaklarda veya özel mülklerde kamp yapabilirler. Burada da diğer ülkelerdekinin aynısı: Avrupa'da vahşi kamp yapmak teoride yasak ama birçok yerde müsamaha ediliyor. 150 € 'ya kadar olan cezalar nedeniyle sahilde kamp yapmamalısınız.

Danimarka'da Kamping Dışı Konaklama
Pek çok kampçı, el değmemiş doğanın hayalini kuruyor, Avrupa'da unutulmaz yerlerde ve can sıkıcı komşular olmadan özgürce kamp yapıyor. Genel olarak bir karavan, karavan veya çadırda ücretsiz kamp yapmak yasaktır. Ancak sahibinin izni ile özel mülkte kamp yapabilirsiniz ve hatta Danimarka ormanlarında geceyi çadırda geçirebileceğiniz yerler bile vardır. Motorlu araçların daha fazla sorunu var ve sadece kamp alanlarına ve onlar için özel olarak belirlenmiş yerlere yerleştirilmelidir.

Polonya'da Kamping Dışı Konaklama
Kampçılar, yerel yetkililer izin verdiği sürece geceyi Polonya'nın sokaklarında ve otoparklarında geçirebilirler. Korunan alanlarda veya sahilde izin verilmez. Ancak, sakinler genellikle oldukça hoşgörülüdür ve kampçıları görmekten mutludur.

Slovenya'da Kamping Dışı Konaklama
Slovenya'da vahşi doğada bivouac, çadır ve kamp yapmak yasaktır. Ancak, bir bileti atlamanın yolları vardır. Slovenler kampçılara karşı oldukça hoşgörülüdür, bu nedenle geceyi geçirmek istediğiniz yerde izin isteyebilirsiniz.

İsveç'te Kamping Dışı Konaklama
Sonunda Kamping Dışı Konaklama yapmayı yasaklamayan bir ülke. İsveç'te dilerseniz yerleşim yerlerinden ve korunan alanlardan uzak durmak şartıyla vahşi doğada kamp yapabilirsiniz. Bölgeyi temiz tutmayı ve zarar vermemeyi unutmayın.

Norveç'te Kamping Dışı Konaklama
Norveç'te doğanın ortasında da kamp yapabilirsiniz ancak bu kural sadece motorsuz kampçılar için geçerlidir. Karavanlar ve Kampçılar, çöp bırakmadıkları ve kamp yapıyormuş gibi davranmamaları koşuluyla pek çok yerde müsamaha gösterilir. Yani kamp sandalyelerini ve masasını içeride bırakın ve dikkat çekmeyin!

Hırvatistan'da Kamping Dışı Konaklama
Hırvatistan'da vahşi kamp yapmak yasaktır, ancak birçok kırsal alanda müsamaha gösterilir. Karavanınız, karavanınız veya çadırınız ile seyahat ediyorsanız turistik bölgelerden ve milli parklardan kaçının. Özel mülk üzerinde kamp yapmak da 400 €'ya kadar para cezası ile yasaktır.

İngiltere'de Kamping Dışı Konaklama
İngiltere, resmi olarak izin verildiği için vahşi kamp hayranları için gerçek bir cennettir. Birçok bölgede kamp yapmadan önce sahibinden izin almanız gerekir ancak birçok milli parkta bile kampçınızı, karavanınızı veya çadırınızı sorunsuz bir şekilde bırakabilirsiniz.


Kaynak : https://roadsurfer.com/es/acampada-libre-europa/
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2021, 23:57:06 Gönderen: GeZGiN »

Etiketler: