Gönderen Konu: Garmin inReach Explorer +  (Okunma sayısı 641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 6723
    • insan ve doğa
Garmin inReach Explorer +
« : 02 Ocak 2020, 13:40:29 »
GPS Navigasyonuna Sahip El Tipi Uydu Alıcıları
%100 global Iridium uydu kapsamı, her yerden iki yönlü metin mesajı özelliği sunar (uydu aboneliği gerektirir)
7/24 arama ve kurtarma izleme merkezine etkileşimli bir SOS mesajı gönderin
Konumunuzu izleyin, aile ve arkadaşlarınızla paylaşın
Mobil cihazlarla eşleştirerek¹ ücretsiz Earthmate® uygulamasını indirilebilir haritalara² , U.S. NOAA tablolarına, renkli havadan görünümlere ve daha fazlasına erişmek için kullanın
inReach Explorer+ cihaz ekrandan GPS rotalarına sahip önceden yüklenmiş DeLorme® TOPO haritaların yanı sıra dahili bir dijital pusula, barometrik altimetre ve ivme ölçer eklemesi yapar.Medeniyetten uzaklarda macera yaşamaya gidebilirsiniz, ancak bir inReach SE+ veya inReach Explorer+ taşıdığınız sürece asla erişim dışında kalmazsınız. Bu el tipi uydu alıcıları, sevdiklerinin gönül rahatlığından ödün vermeden daha ileriye gitmek ve daha fazla şey deneyimlemek isteyen dış mekan severler için tasarlanmıştır. inReach, karada, suda veya havada her şeyden uzaklaşmayı seven herkes için taşra deneyimlerinden uluslararası maceralara kadar iletişim, konum paylaşımı, navigasyon ve kritik SOS fonksiyonları sunar.

 
Her Yeri Keşfedin. Her Yerde İletişim Kurun.
Iridium uydu ağının dünya çapındaki kapsamını kullanan ve her yere gidebilen bu taşınabilir cihazlar, her yerde herhangi bir telefon numarası veya e-posta adresiyle mesajlaşabilmenizi sağlarken aynı zamanda yolculuğunuzun ilerlemesini izlemek ve paylaşmak için GPS'i kullanır. Aynı zamanda sosyal medyada paylaşım yapabilir ve hatta sahada inReach-to-inReach biçiminde iletişim kurabilirsiniz.
Riskli bir durumdaysa inReach'i 7/24 izleme merkezine bir SOS göndermek, acil durumunuzun ne olduğu konusunda mesaj gönderip almak ve yardımın yola çıktığı konusunda onay almak için kullanabilirsiniz.

Baz İstasyonu Yok mu? Telefon Hizmeti Yok mu? Sorun Yok.
inReach SE+ ve Explorer+ tümüyle bağlı kalmanız için gereken tüm araçları sunar. Bir baz istasyonunun kapsama alanı içinde olmak veya sınır bölgelerinde veya kesinti yaşayan alanlarda sorunlu bir kapsama alanında olmak hakkında endişelenmenize gerek yoktur. inReach alıcınız her yerde ve her zaman çalışır – böylece asla kapsama alanı dışında da olmazsınız, erişim alanı dışında da.
 
Nerede Olduğunuzu İzleyin ve Paylaşın
inReach SE+ veya Explorer+ cihazınızın izleme fonksiyonunu açın, aile ve arkadaşlarınızın kendi bilgisayarları veya mobil cihazlar üzerinde web tabanlı MapShare® portalını kullanarak ilerlemenizi izleyebilmelerini sağlayın. inReach cihazı önceden seçilen zaman aralıklarında ara noktalar gönderir, böylece takipçiler nerede olduğunuzu çevrimiçi biçimde izleyebilir. Aynı zamanda inReach ünitenize sinyal yollaması için MapShare'i kullanmaları ve GPS konumunuzu görmeleri, hareketlerinizi takip etmeleri ve sizinle seyahatiniz boyunca mesajlaşabilmeleri için arkadaşlarınızı da davet edebilirsiniz. Hatta MapShare sayfanızı bir blog, web sitesi veya sosyal medyaya ekleyebilirsiniz.

Mobil Cihazınızla Eşleştirin
Daha da fazla kapasite ve kullanışlılık için ücretsiz Earthmate® uygulaması inReach el tipi cihazınızı Bluetooth® üzerinden uyumlu Apple® veya Android™ cihazınızla¹ senkronize eder, böylece sınırsız haritalara, hava görüntülerine ve U.S. NOAA tablolarına ulaşabilirsiniz. Earthmate ayrıca tüm inReach özelliklerini eşleştirilmiş mobil cihazınız üzerinde rahat bir şekilde kullanabilmenizi de sağlar. Daha kolay mesajlaşma için inReach cihazınızı telefon kişi listenizle eşleştirerek birkaç tuşa dokunmak yoluyla herkese, her yerden ulaşabilirsiniz.

Her Yerde Hava Durumunu Öğrenin
Opsiyonel inReach hava durumu tahmini hizmeti, doğrudan inReach cihazına, Earthmate uygulamasıyla eşleştirilmiş uyumlu akıllı telefona veya tablete detaylı güncellemeler sunar, böylece yolda karşınıza çıkabilecek koşullardan haberdar olursunuz. Temel ve premium hava durumu paketleri sunulur. Ve güncel konumunuz için veya seyahat planınızdaki herhangi bir ara nokta veya varış noktası için hava durumu güncellemeleri talep edebilirsiniz.

SOS Mesajınıza Kim Cevap Verecek? GEOS Verecek.
GEOS acil durum çözümleri ve izlemesi konusunda dünya lideridir. Şimdiye kadar 140'tan fazla ülkede kurtarma çalışmalarına destek vererek bu süreçte çok sayıda yaşam kurtarmıştır. Ve SOS mesajınıza cevap vermek, cihazınızı izlemek ve bölgenizdeki acil durum ekiplerini ve uygun kişileri bilgilendirmek için yılın 365 günü 7/24 bekleme halindedir. Yardım yola çıktıktan sonra GEOS sizinle mesajlaşmaya ve durumunuz çözülene kadar size güncellemeleri ve kritik bilgileri sunmaya devam edecektir.

Size Hangi inReach Uygun?
Uydu bağlantı cihazları olarak hem inReach SE+ hem de Explorer+ aynı mesaj özellikleri sunar. Ancak farkları, GPS navigasyon kısmında ortaya çıkar. inReach SE+ temel grid navigasyonu sunmak ve ara noktaları, temel konumları işaretlemenize, ilerlemenizi izlemenize ve üsse geri dönmek için bıraktığınız izleri takip etmenize izin vermek için GPS'i kullanırken inReach Explorer+ bir adım ileriye giderek size önceden yüklenmiş TOPO haritaları ve doğrudan ünite üzerinde görülebilen ara nokta rotalarına sahip bir harita üzerinden tam bir GPS kılavuzluğu sunar. Ayrıca Explorer+'nın içerdiği dahili bir dijital pusula, barometrik altimetre ve ivme ölçer de yolda veya arazide, her yerde doğru bilgileri alabilmenizi ve konumunuzu koruyabilmenizi sağlar.

Ekonomik, Esnek Uydu Yayın Planları
Iridium ağına erişmek ve inReach SE+ veya Explorer+ cihazınızla iletişim kurmak için aktif bir uydu aboneliği gereklidir. Kullanım seviyenize bağlı olarak yıllık bir sözleşme paketini veya aylık, esnek bir abonelik planını seçebilirsiniz.

Sınırsız Bulut Depolaması ve Seyahat Planlaması Dahildir
Her inReach cihazı rotalar ve ara noktalara sahip seyahatler planlayabilmeniz, önceden ayarlı mesajlar ve hızlı metinler oluşturabilmeniz, cihaz ayarlarınızı senkronize edebilmeniz ve yönetebilmeniz, aygıt yazılımınızı güncelleyebilmeniz, ek TOPO haritaları indirebilmeniz, sosyal medya hesaplarınızı bağlayabilmeniz, tüm konum izleme verilerinizi depolayabilmeniz ve daha fazlası için bulut tabanlı bir portala ücretsiz erişimle birlikte gelir.

Sert Taşra Koşullarına Uygun Üretilmiştir
inReach SE+ ve Explorer+ sertlikleri, sağlamlıkları, darbeye dayanıklılıkları ve IPX7 su geçirmezlik sınıflarıyla neyle karşılaşırsanız karşılaşın yola devam etmenizi sağlamak için üretilmiştir. Dahili, şarj edilebilen lityum pil her iki ünitede de standart olarak gelir, böylece her çalışma modunda uzun bir pil ömrüne güvenebilirsiniz (10 dakikalık izleme modunda 100 saate (varsayılan mod); 1 saniyelik kayıt yapan 10 dakikalık izleme modunda 75 saate; 30 dakika aralıklı güç tasarrufu modunda 30 güne; ve bekleme modunda 3 yıla kadar). Standart microUSB güç kablosu veya opsiyonel araç içi 12 V şarj cihazıyla şarj edin.

¹Uyumluluk için bkz. Garmin.com/inreachfaq
²Önceden yüklenmiş DeLorme TOPO haritalar diğer Garmin cihazlarıyla uyumlu değildir. Diğer Garmin haritaları bu cihazla uyumlu değildir.
Bluetooth isim işareti Bluetooth SIG, Inc.'e aittir ve bu işaretlerin Garmin tarafından her türlü kullanımı lisanslıdır. Apple, ABD ve diğer ülkelerde tescilli Apple Inc.'e ait bir ticari markadır. Android™ Google Inc.'e ait bir ticari markadır.

Etiketler: