Doğa Sporları - DoğaKolik

Kano Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken noktalar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 2715
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Kano Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken noktalar
« : 11 Şubat 2018, 12:03:15 »
Bu aktiviteye katılırken aklınızda bulunması gereken birkaç nokta:
İlk defa böyle bir tura katılıyorsanız rehberlerinizin vereceği eğitimleri ve talimatları ciddiye almalısınız. Bu eğitimler sizin aktiviteden daha fazla zevk almanız ve sizi olası bir yaralanmaya ya da kötü sürprizlere karşı korumak için verilmektedir.

Can yeleklerinizi mutlaka takın ve verilen talimatlar doğrultusunda vücudunuza göre ayarlayın. İyi yüzme bilmeniz ya da kendinize güvenmeniz can yeleğinizi takmamanız için geçerli bir neden olmamalı. Tatlı suda, özellikle üzerinizde giysileriniz varken yüzmek tahmininizden daha zor olabilir.

Kano içindeyken ayağa kalkmayın. Ağırlık merkezinin yukarıya doğru çıkması kanonun dengesini daha kolay bozacaktır. Ağırlık merkezi aşağıdayken kanonun dengesi kolay kolay bozulmaz.

Yanınıza orta boy bir çanta, yedek giyisi, çorap ve ayakkabı alın. Çantanızda suyunuzu ve size verilen yiyecekleri taşıyacaksınız. Yedek giyisilerinizi yanınıza alarak kanoya binmeyin. Yolculuk sırasında ıslanabilirsiniz. Yedek giyisilerinizin kuru kalması için onları arabada bırakın.

Yanınıza kullanmayacağınız malzeme almayın. Aşırı yükten kaçının.

Yanınıza fotoğraf makinesi, kamera vb. şeyler aldığınızda bunların ıslanarak kullanılamaz hale gelebileceğini unutmayın.

Dönüş saatinde rötar olabilir. Bunu en önemli nedenlerinde biri aynı parkuru ayrı grupların farklı sürelerde bitirmeleri. Dönüş saati konusunda esnek ve hoşgörülü olmayı unutmayın.

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=2447.0Etiket:
 

Türkiyede Kano Yapılabilecek Parkurlar

Başlatan GeZGiN

Yanıt: 0
Gösterim: 48
Son İleti 11 Şubat 2018, 12:01:43
Gönderen: GeZGiN
Kano nedir,Kano Nasıl Yapılır?Kano Yapılabilecek Parkurlar

Başlatan GeZGiN

Yanıt: 0
Gösterim: 111
Son İleti 11 Şubat 2018, 12:04:53
Gönderen: GeZGiN