Doğa Sporları - DoğaKolik

Rizede Bu Eve Çıkmak Cesaret İstiyor!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 4684
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Rizede Bu Eve Çıkmak Cesaret İstiyor!
« : 31 Mayıs 2018, 12:20:59 »
RİZE’nin Hemşin ilçesi Çamlıtepe köyünde, Sezai Yüce (44), çam ağacının tepesine balkonlu ahşap bir kulübe inşa etti.


İlk 10 metreyi merdivenle çıktıktan sonra ancak ağaca tırmanılarak ulaşılabilen 25 metre yükseklikteki ev, bölgeye gelen yerli-yabancı turistlerin de ilgi odağı haline geldi. Bölgeye gelenler ağacın tepesinde gördükleri kulübenin şaşkınlığını yaşıyor, cep telefonları ile selfie yapıyor.

Çamlıtepe köyünde oturan Sezai Yüce, evinin arkasındaki çam ağacının yaklaşık 25 metre yükseklikteki tepesine kulübe inşa etmeye karar verdi. Merdivenle ancak 10 metre yüksekliğe çıkabilen, ardından da kullanacağı malzeme ile ağacın zirvesine tırmanan Yüce, yaklaşık 10 metrekarelik balkonlu ahşap evi, 15 gün süren yoğun çalışmayla tamamlayabildi. İnip çıkmanın kolay olmadığı çam ağacının tepesindeki ev rüzgarda ise sallanıyor. Bölgeye gelen yerli-yabancı turistlerin ağacın tepesinde gördükleri kulübenin şaşkınlığını yaşıyor, cep telefonları ile selfie yapıyor.'AĞAÇ YIKILMADIKÇA SIKINTI YOK'
Hemşin'de meşhur olan evlerden bir tanede ağaçta yapmak fikri ile işe koyulduğunu anlatan Sezai Yüce, "15 günde yaptım ama kolay olmadı. Biraz zorlandım. Çok güzel otantik bir yer oldu. İnsanlara kızdığım zaman çıkıp orada, kafamı dinliyorum, çayımı içebiliyorum. İlçemizin evleri meşhurdu. Ama evlerimiz çamlarda meşhur değildi. Bizde bir tane de çam ağacında yapalım dedik" dedi.'RÜZGARDA BİRAZ SALLANIYOR'
Evin sağlamlığı konusunda endişesi olmadığını söyleyen Yüce, "Evi kestane ağacından yaptım. Ağaç yıkılmadığı sürece her hangi bir sıkıntısı yok. Evimiz ağacın üzerinde durur. Evin keyfi çok güzel. Sadece rüzgarda biraz salıncak gibi sallanıyor ve inip çıkma olayı biraz zor. Önce merdivenle çıkıyoruz, sonra dallardan tırmanıyoruz" diye konuştu.

Eve talebin oldukça fazla olduğunu belirten Sezai Yüce, "Duyanlar, görenler geliyor. Eve çıkmak istiyorlar ama herkes oraya çıkamaz. Görenlerin ilgisini çekiyor. Fotoğraf çekmek için çok kişi geliyor" diyerek evi görenlerin şaşkınlığını gizleyemediğini söyledi.Sezai Yüce’nin annesi Mümine Yüce de oğlunun evi yaparken çok zorluk çektiğini söyleyerek "El emeği ile yaptı. Böyle ilginç şeyler yapmaya çok meraklı. İnip çıkmak öyle zor değil. Ben bile inip çıkabilirim" dedi.

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=3129.0

Etiket: ağaç ev rize 
 

Çocuklarla Doğaya Çıkmak

Başlatan GeZGiNForumun KAMPÇILIK

Yanıt: 0
Gösterim: 2891
Son İleti 25 Ağustos 2011, 10:59:27
Gönderen: GeZGiN
Çocuklarla Doğaya Çıkmak

Başlatan GeZGiNForumun HABERLER VE DUYURULAR

Yanıt: 0
Gösterim: 1852
Son İleti 20 Aralık 2012, 10:05:02
Gönderen: GeZGiN
Herkes onlarla gezmek istiyor! İşte marka rehberler...

Başlatan GeZGiNForumun GEZİ NOTLARI

Yanıt: 0
Gösterim: 1190
Son İleti 06 Mayıs 2016, 14:35:35
Gönderen: GeZGiN