Doğa Sporları - DoğaKolik

Ünye Piknik ve Mesire Alanları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 5362
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Ünye Piknik ve Mesire Alanları
« : 18 Mayıs 2018, 07:03:43 »
Çamlık : İlçenin hala kullanılan en eski piknik alanlarından biri olmakla beraber adından da anlayacağınız üzere çam ağaçlarıyla kaplı olan, oldukça geniş ve deniz kenarında bulunan bir alanda kurulu mesire yeri. Meydan’a yaklaşık iki kilometre mesafede Meteroloji istasyonunun hemen yanında, eski Ünye Devlet Hastanesi’nin karşısında bulunuyor.
Asarkaya : Ünye Belediye’sinin şehre kazandırdığı en fonksiyonlu piknik alanı olarak akıllarda yer etmiş bir yer. Herşeyi satın alarak yiyebileceğiniz veya bir çardağa oturabileceğiniz çocuklar için parkların bulunduğu, futbol ve voleybol sahalarının bulunduğu ağaçlık bir alan. Semaver kiralayabilir ve dağ evi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca buradan müthiş Ünye manzarasını izleyebilir ve mest olabilirsiniz. Ünye’nin en çok rağbet edilen, en kalabalık aynı zamanda en beğenilen piknik alanı. Fatsa yolunda Merkeze 4 – 5 kilometre uzaklıkta bir tepe’de bulunuyor.
Çet Dağı : Ünye’nin İnkur Beldesi’nde, İnkur Belediyesi tarafından yaptırılan alan ağaçlık olmakla beraber birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor ve çamlığın imkanlarına sahip daha sakin bir yer. Her yıl off-road yarışlarının yapıldığı mezun buluşmalarının yapıldığı alan aslında bayağı rağbet görüyor. Merkeze yalnızca 12 kilometre uzakta Tekkiraz(Akkuş) yolu Niksar Caddesi üzerinden bulunan mesire alanı İnkur Beldesi’ne gelmeden birkaç kilometre önce sağ tarafta bulunuyor.
Cevizdere : Yeni ve daha ilgi çeken piknik alanlarından sonra biraz popüleritesi düşen bir yer; fakat dere kenarında bulunması, halattan yapılan köprüsü ile hala misafirlerinin beğendiği bir piknik alanı. Fatsa yolunda bulunan alan merkeze yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta.
Çınarsuyu : Ayrıca sahil olarakta bilinen bu yer denize sıfır olmakla beraber çam ağaçları ile doğal gölge ve kumsal’ın buluştuğu bir yer. Diğer piknik alanlarından farkı özelleştirildiği için girişin ücretli olması. Ücretler aracınızın büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor.

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=2990.0

 

Seybeli (Işık Dağı) Orman İçi Mesire Yeri

Başlatan GeZGiNForumun ÇANKIRI

Yanıt: 0
Gösterim: 264
Son İleti 03 Temmuz 2019, 12:01:20
Gönderen: GeZGiN
Darıdere Mesire Yeri ve Kamp Alanı

Başlatan GeZGiNForumun BALIKESİR

Yanıt: 0
Gösterim: 2938
Son İleti 13 Ağustos 2017, 23:49:49
Gönderen: GeZGiN
Bülbül Pınarı Orman İçi Mesire Yeri

Başlatan GeZGiNForumun ÇANKIRI

Yanıt: 0
Gösterim: 36
Son İleti 03 Temmuz 2019, 10:24:45
Gönderen: GeZGiN
Çerkeş Orman Fidanlığı Mesire Yeri

Başlatan GeZGiNForumun ÇANKIRI

Yanıt: 0
Gösterim: 40
Son İleti 03 Temmuz 2019, 11:59:20
Gönderen: GeZGiN
Doğal Güzellikler ve Mesire Yerleri

Başlatan GeZGiNForumun ÇORUM

Yanıt: 0
Gösterim: 9437
Son İleti 03 Ocak 2010, 14:08:58
Gönderen: GeZGiN