Doğa Sporları - DoğaKolik

Muir Ulusal Ağaçlar Anıtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 4678
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Muir Ulusal Ağaçlar Anıtı
« : 26 Nisan 2015, 09:09:22 »


Ekosistem
Eski büyüme kıyı kızılağaçlar
Muir Woods National Monument eski büyüme kıyı sekoya ormanı. Pasifik Okyanusu yakınlığı nedeniyle, Orman düzenli olarak bitkilerin gelişmesi için nemli bir çevreye sahiptir. Özellikle kurak mevsimlerde sisin nemini kullanmak  kızıl ağaçların büyümesi için hayati önem taşımaktadır.

İklim
anıt 40 ve 70 derece Fahrenheit (4-21 ° C) arasındaki ortalama gündüz sıcaklıkları serin ve nemli yıl boyunca. Yağmur kışın ağır ve yazları neredeyse ağaçların geçerek sis nedeniyle sis damla dışında tamamen kuru. Dağ yamaçlarında kadar yüksek 47,2 inç (1.200 mm) alt vadisinde 39,4 inç (1,000 mm) parkı aralıkları Yıllık yağış.

Topraklar ve kaya
kızılağaçlar kahverengi humus bakımından zengin çakıllı olabilir tınlı, taşlık veya biraz kumlu üzerine büyür. Bu toprak, her zaman zemin eğimli üzerinde bulunan Centissima serisi, atanmıştır. Bu iyi orta derin, drene edilir ve hafif. [6] Bu Fransisken Oluşumunda bir melanj gelen orta asitli geliştirmiştir için. [7] parkın Daha açık alanlar Barnabe serisinin sığ çakıllı balçık var, ya da derin sert balçık Cronkhite serisi. [8]

Tarih2006 Muir Woods National Monument, ana giriş
Yüz elli milyon yıl önce sekoya ve sekoya ağaçlarının atalarının Amerika Birleşik Devletleri boyunca büyüdü. Bugün, Sequoia sempervirens kuzeyde Oregon güneyde, sadece Monterey, California dar, serin kıyı kuşağında bulunabilir.

Baskiya Kaliforniya gelmeden önce, kıyı boyunca dar bir şerit halinde büyüyen redwoods içeren eski büyüme orman tahminen 2 milyon hektar (8.000 km2) vardı.

20. yüzyıla gelindiğinde, bu ormanların çoğu kısmak olmuştu. Sadece kuzey San Francisco Bay, Redwood Kanyon adlı bir vadi esas nedeniyle göreceli erişilememesi için, kesilmemiş kalmıştır.

Bu ABD Kongre üyesi William Kent tarafından fark edildi. O ve eşi, Elizabeth Thacher Kent, redwoods ve üstlerindeki dağ koruma hedefi ile 45.000 $ için Tamalpais Arazi ve Su Şirketi arazi 611 dönüm (247 ha) satın aldı.

1907 yılında, yakındaki Sausalito bir su şirketi, böylece vadi sel, Redwood Creek baraj planladı. Kent planı itiraz edince, su şirketi kamulaştırma yetkisi kullanmak için tehdit ve ilerlemeye projeyi zorlamak için denemek için mahkemeye götürdü. Kent, böylece yerel mahkemeleri atlayarak, federal hükümete sekoya ormanı 295 dönümlük (119 ha) bağış su şirketin arsa kaçınmakla.

9 Ocak 1908 tarihinde, Başkan Theodore Roosevelt arazi Ulusal Anıtı, özel bir birey tarafından bağışlanan arsa oluşturulan ilk ilan etti. Anıtın orijinal önerilen ismi Kent Anıtı oldu ama Kent anıt olan çevre kampanyaları Milli Parkı sistemi kurmak için yardımcı doğabilimci John Muir, sonra ismini ısrar etti. Başkan Roosevelt geri yazma, kabul etti:

MY SEVGİLİ MR. KENT: George! haklısın.
ve Bay Kent kendisine göndermiş olduğu Muir Woods bazı fotoğraflara yanıt,

Bu müthiş iyi fotoğraflar vardır. [9]
Kent ve Muir vahşi korunması paylaşılan manzarasına arkadaş olmuştu, ama Hetch Hetchy sel için Kent'in sonraki destek Muir onların dostluk sona neden oldu. [10]

Aralık 1928 yılında, Kent Memorial Fern Canyon Kent ağacı dikildi. Bu ağaç bir Douglas köknar, bir sekoya-oldu Kent'in favori olduğu söyleniyor. Nedeniyle bir yamaçta 280 feet (85 metre) ve konumu onun yüksekliğine, ağaç 100 yılı aşkın için vadiye doğru eğildi. 1981 ve 1982 El Nino yıllarında Muir Woods fırtınalar göre ağaç daha yatırmak için neden ve ağacın üst 40 feet (12 metre) çıkardı. 2002-03'te kışında, birçok fırtınalar ağaç yavaş yavaş eğildi Ocak 2003'te geliştirilen bir çatlak Bu fissür daha büyüdü o kadar yalın ağacı neden Muir Woods yüksek rüzgarlar getirdi daha, bazı yollar kapatılması zorlayarak . 18 Mart 2003 tarihinde, etrafında 20:28 de, ağaç yakın birkaç diğer ağaçlara zarar, düştü. Kapalı yollar beri yeniden ve yeniden oylandı.

1937 yılında, Golden Gate Köprüsü tamamlandı ve park katılım 180.000'den ulaşan, üç katına. Muir Woods 2005 yılında 776.000 ziyaretçi ile, San Francisco Bay Area önemli turistik biridir.

1945 baharında, 50 ülkeden gelen delegeler taslak ve Birleşmiş Milletler Şartı imzalamak için San Francisco buluştu. Başkan Franklin Delano Roosevelt, Birleşmiş Milletler Konferansı'na açtı oldu kısa bir süre önce, 12 Nisan 1945 tarihinde öldü. 19 Mayıs günü, delegeler bir özveri plak onuruna yerleştirildi Muir Woods 'Katedrali Grove, onun anısına haraç bir anma töreni düzenledi.

anıt, 9 Ocak 2008 tarihinde Tarihi Yerler Ulusal Kayıt üzerinde yer aldı [3]


Flora
Ağaçların altında derin bir gölge gösteren bir sekoya gölgelik undergrowth. Işık büyüyen diğer ağaçlar gösteren arka planda takas unutmayın.
Muir Woods ana cazibe Sahil Redwood (Sequoia sempervirens) ağaçları vardır. Onlar yüksekliği bilinen ve Sierra Nevada Dev Sequoia ile ilgilidir. Kızılağaçlar yaklaşık 380 feet (115 metre) kadar büyüyebilir ederken, Muir Woods en yüksek ağaç 258 metre (79 m) 'dir. ağaçlar domates daha büyük olmayan bir tohumdan geliyor. [11] Monument redwoods çoğu 500 ila 800 yaşında. eski en az 1.200 yaşında.

Diğer ağaç türleri sekoya ağaçlarının understory büyür. En yaygın Üç Kaliforniya Defne, büyük sert Akçaağaç ve Tanoak vardır. Bu türlerin her biri havai redwoods onları ulaşır bulacalı güneş ışığı düşük seviyesine benzersiz bir adaptasyon geliştirdi. California Defne ağacı gölgelik açıklıklar doğru eğilmek olanak güçlü bir kök sistemine sahiptir. gerçek adı büyük sert akçaağaç, loş ışık daha yakalamak için izin herhangi bir akçaağaç türlerinden en büyük yaprak geliştirdi. tanoak gölgelik süzülen ışığın etkin kullanımını sağlamak için sağlayan eşsiz iç yaprak yapısına sahiptir.

Balık
Redwood Creek
Redwood Creek Asma Şarapçılık veya gümüş somon (Oncorhynchus kisutch) ve steelhead (Oncorhynchus mykiss) için kritik bir yumurtlama ve yetiştirme habitat sağlar. Steelhead ve Orta Kaliforniya Sahili farklı nüfus segmentinde tehdit altındaki türlerin (2011) olarak listelenmiştir. Onların evrimsel önemli birimi (2011) tehlikeye gibi Kijun somon listelenir. dere Asma habitat ve stoklanmış hiç balık güney sınırına yakın, bu nedenle farklı bir DNA'ya sahip. Redwood Creek somon Kijun iki yıl sonra, genellikle, üreme tek bir şans geri tatlı okyanus göç Haziran 2005 Ekim 2006 tarihinden bu yana federal tehdit türler olarak listelenen gibi federal tehlike altındaki türler olan Central Coast asma somon vardır okyanus. yumurtlama göçler [12] Hiçbir somon 2007-2008 kış vadede görüldü. Balık (genellikle Aralık ve Ocak aylarında) yukarı taşımak için izin Muir Plajı'nda sandbar ihlal ağır geç sonbahar veya kış yağmurları sonrasında başlar, ne de 2008- 2009 kış çalıştırın. Kanıt nedeniyle büyük odunsu enkaz ve genç somon olabilirsiniz derin havuzlar kaybına dere smolt oversummering tükenmesine işaret. 2009 yılında başlayan, Milli Park Servisi ziyaretçi erişimi fonksiyonel, kendi kendine yeten bir ekosistem oluşturmak ve geliştirmek için Muir Plajı geri başladı. [13] Asma sadece üç yıl ömrü vardır çünkü müdahale, neredeyse çok geç oldu. Ama, Ocak 2010 itibariyle, üç yıl içinde ilk kez, bir tahmini 45 Kijun 23 redds veya yumurta kümeleri oluşturarak, yumurtlamak için Redwood Creek kadar yüzdü. [14] 2011 yılında, 11 canlı yetişkin Asma ve 1 Asma karkas oldu gözlenen, üç redds, 2007-2008 yumurtlama sezonu boyunca mütevazı bir artış ile birlikte. [15] Eyalet Asma nüfus 1940 ve balık kendi seviyelerinin% 1 de eskiden ziyaret akımlardan% 90 kaybolmuştur edilmektedir. [ 16] [17] Marin Havza İttifak somon balığı şimdi dere ekstirpe olabilir endişeleri isteyen, 2014 yılında yumurtlamaya döndü bildirdi. [18]

Kuşlar
Muir Woods kuş 50 türden fazla ev sahipliği yapmaktadır. [19] Bu nispeten düşük sayı böceklerin olmaması nedeniyle. gölgelik redwoods gölgesinde ile sınırlıdır aşağıdaki ağaçlar tanen böcekler ve çiçekler ve bitkiler tarafından üretilen meyvelerin hacmini iter.

Bu ormanda Kuzey Benekli Baykuşlar veya Pileated Ağaçkakanlar görmek bazen mümkün. Başka numaraları düşürürken, benekli baykuş alanında Anıtı ve diğer yeşillikler içinde gelişen görünmektedir. Baykuş A Milli Park Servisi izleme projesi anıt içinde devam etmektedir. Proje yetişkin baykuşlar yetişkinliğe genç yükselterek ve genç kendi yeni damızlıkların yaşıyorsanız, arkadaşları buluyor bulmuştur.


Muz salyangozlar Muir Woods yaygındır
Memeliler [değiştir]
anıt çok daha büyük geyik Amerikan faresi Mole büyüklüğü arasında değişen memelilerin çeşitli ev sahipliği yapmaktadır. Onlar gece veya zemin veya orman katta yoğun çöp altında yaşayan hayvanları burrowing gibi memelilerin çoğu görülmez. En sık görülen Sonoma sincaplar ve Batı gri sincap vardır. [20]

Ayılar tarihsel bölgeyi dolaştı ama büyük ölçüde habitat tahribi ile imha edildi. 2003 yılında bir erkek siyah ayı Muir Woods dahil Marin County çeşitli alanlarda dolaşıp fark edildi.

Anıt ev aramak yarasa 11 türler genellikle bir doğum kolonisi olarak geçmiş yangınların redwoods içine yandı oyuk kullanarak vardır.

Kasım ayında 2010 deniz su samuru (Enhydra lutris) Redwood Creek lagün alanında inşa yeni akım kanalında yüzme tespit edilmiştir. [14]

Rekreasyon [değiştir]
Muir Woods, Golden Gate Ulusal Dinlence Bölgesi'nin bir parçası, araçların park ancak çok girişinde izin gibi, yayalara hitap bir park. Yürüyüş yolları zorluk ve mesafe seviyesine göre değişir. Piknik, kamp ve evcil izin verilmez.

 
Konaklama ve kamp
Muir Woods hiçbir kamp ya da konaklama tesisleri bulunmaktadır. anıt sadece bir gün kullanım alanıdır. Bitişik Mount Tamalpais State Park kamp tesisleri bulunmaktadır.

Tesislerde ki Olanaklar
Tuvalet
Aramark Cafe ve Hediyelik Dükkanı - Şarküteri gıda maddeleri ve hediyelik eşyalar. Ayrıca tarihi fotoğraf kalıcı ekrana sahip.
Döşeli, tekerlekli sandalye yollar 1,5 mil (2.4 km)
Kalıcı ve değişen sergiler ile ziyaretçi Merkezi. Ayrıca hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır.

Etkinlikler

Ağaçlar tarafından oluşturulan Canopy

Muir Woods döşeli yollar biri
anıt ziyaretçiler muhteşem devleri yakından bakmak alabilirsiniz döşeli yürüyüş parkurları (Trail Harita) bir numarası vardır. Diğer asfaltlanmamış yürüyüş parkurları Anıtı sınırları dışında parkurları ile bağlanmak için tepeler kadar yol.

Bisikletler, sadece yangın yollarda izin verilir.

Atletik olaylar [değiştir]
Yıllık Dipsea Yarış, Mill Valley ile Stinson Beach arasında giden bir koşu, Haziran ayının ikinci Pazar günü Muir Woods geçer. Daha sonra Haziran ayında Çift Dipsea ve Quad Dipsea, Kasım ayında, aynı yolu izleyin.

Ranger liderliğindeki faaliyetler [değiştir]

Muir Woods yaprakları ve örümcek ağları üzerinde Sunlight
Ranger liderliğindeki havza, kır çiçekleri üzerinde tartışmalar dahil olmak üzere farklı konularda, bir dizi üzerinde yürüyor ve tidepools hafta sonları yapılmaktadır. Ayışığı yürüyüşler bir dolunay ile geceleri düzenlenmektedir. Mehtap yürüyüşleri için rezervasyon gereklidir.

Günlük sunumlar personel izin veriyorsa mümkündür.

Özel olaylar, yaz ve kış gündönümü için tutulur.

Düğün [değiştir]
Düğün uygun bir izinle Anıtı izin verilir.

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=1826.0
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 09:28:51 Gönderen: GeZGiN »

Etiket:
 

Puerto-Princesa Su Altı Nehri Ulusal Parkı

Başlatan GeZGiNForumun ASYA KITASI

Yanıt: 0
Gösterim: 6050
Son İleti 13 Kasım 2011, 12:17:08
Gönderen: GeZGiN
Ulusal Tohum Bankamızı Oluşturalım

Başlatan GeZGiNForumun BİTKİ DÜNYASI

Yanıt: 0
Gösterim: 4843
Son İleti 14 Kasım 2009, 04:55:39
Gönderen: GeZGiN
Mamut Mağarası Ulusal Parkı

Başlatan GeZGiNForumun MAĞARACILIK

Yanıt: 0
Gösterim: 1055
Son İleti 05 Şubat 2017, 05:47:12
Gönderen: GeZGiN
Wind Cave Ulusal Parkı

Başlatan GeZGiNForumun MAĞARACILIK

Yanıt: 0
Gösterim: 1024
Son İleti 06 Şubat 2017, 07:59:10
Gönderen: GeZGiN
Büyük Kanyon Ulusal Parkı (ABD)

Başlatan GeZGiNForumun KUZEY AMERİKA KITASI

Yanıt: 0
Gösterim: 1138
Son İleti 11 Mart 2018, 06:08:32
Gönderen: GeZGiN