Doğa Sporları - DoğaKolik

Derince Harikalar Sahili

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 5016
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Derince Harikalar Sahili
« : 20 Aralık 2015, 12:35:31 »
Harikalar diyarı olarak ifade edilen ve içerisinde görsel anlamda birçok zenginlik barındıran Derince harikalar sahili, İstanbul yolu üzerinde ziyaretlerinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bu sahilin içerisinde, tamamen gerçek boyutlarda olan birçok masal kahramanı yer almaktadır. Yel değirmenleri, Nuh’un gemisi, dinozor şeklindeki binalar, korsan gemisi şeklindeki restoranlar, mantar şeklindeki büfeler ve dev boyuttaki çizgi film kahramanları, Derince harikalar sahilinin görsel zenginlikleri arasında bunmaktadır.

Geçmişte seka kağıt fabrikasının arazisi olan bu bölge değerlendirilmiş ve yerine bu muhteşem eser kazandırılmıştır. Eğlenceli vakit geçirmek, ilginç dekordaki restoranlarda yemek yemek ve özellik ile çocukları çizgi film ve masal kahramanları ile tanıştırmak, yapılacak etkinliklerin nedenli eğlenceli olacağını göstermektedir.Derince Harikalar Sahili Nerede ?
Derince Harikalar Sahili, İstanbul, Kocaeli, Adapazarı güzergahında yer almaktadır. Eskiden, seka kağıt fabrikası olan bu arazi, fabrikanın yıkılmasından sonra uzun bir müddet boş kalmış, ancak Kocaeli belediyesince harikalar sahili olarak değerlendirilerek, vatandaşların kullanımına sunulmuştur. Bu muhteşem harikalar sahili, Kocaeli ilinin Derince ilçesinde, 30.000 m2’lik bir alanda bulunmaktadır. Sahil İstanbul’a 90, Kocaeli şehir merkezine ise, 14 km uzaklıktadır.

Derince Harikalar Sahili Nasıl Gidilir ?
Derince harikalar sahiline, karayolu ile gitmek için İstanbul, Kocaeli, Adapazarı güzergahı kullanılmalıdır. Deniz yolu ile gitmek isteyenler ise, Karamürsel Hereke arasında düzenlenen vapur seferlerinden istifade etmelidir. Gebze Eskihisar iskelesinden, Yalova Topçulara düzenlenmekte olan arabalı vapur seferleri bulunmaktadır. Deniz yolu ulaşımında 24 saat boyunca gerçekleşen bu seferlerden faydalanmak mümkündür. Bunun yanında, İzmit Körfez hattı üzerinden, vapur ulaşımının sağlanması da alternatif bir seçenek olarak görülmektedir. Ayrıca İzmit Derince minibüsleri ya da İzmit Değirmendere minibüsleri aracılığı ile sahile ulaşmak mümkündür.

Derince Harikalar Sahili Ulaşım Haritası

Resimin üstüne Tıklayınız.


Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=1938.0
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 12:38:41 Gönderen: GeZGiN »

Etiket: