Doğa Sporları - DoğaKolik

Macera Akademisi Yarışları 2011

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 4688
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Macera Akademisi Yarışları 2011
« : 15 Eylül 2011, 10:43:03 »

KURABİYE Macera Yarışı Belgrad Ormanı ve Çevresi
04 ARALIK 2011, PazarBULUŞMA YERİ ve Ana Kamp:Kurabiye Macera Yarışı Belgrad ormanı ve çevresinde yapılacaktır. Yarışma merkezi çıkış ve varış noktaları yarışa 2 hafta kala açıklanacaktır.

Kısa Açıklama:
Kurabiye Yarışı, birkaç doğa sporu disiplinini beraber kullanmayı gerektiren bir macera yarışıdır. İki kişilik takımlar halinde katılan yarışmacılar belirli bir merkezden yarışmaya başlar, ziyaret edilmesi zorunlu ara kontrol noktalarını o etapta yapılması zorunlu olan spor disiplini ile dolaşarak varışa ulaşırlar. İki zorunlu nokta arasında ellerindeki haritayı kullanarak istedikleri gibi dolaşabilirler. Koşma, bisiklet(macera koşusunda bu disiplin yoktur), ip geçişleri, tırmanış ve ip inişi yaparak bol bol macera yaşarlar. Sadece rakipleriyle değil, kendi sınır ve sinirleri ile mücadele ederler, eğlenirler!

Neden Kurabiye Yarışı? Teneke madalyadan fazlası için yarışmak isteyenler için lezzetli kurabiye madalyalar hediye edildiği için.

Gelişmeleri ve duyuruları daha hızlı ve ayrıntılı takip etmek isteyenler
mayaris-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mesaj yazarak MAYARIS haberleşme grubuna üye olabilir.


YARIŞ DETAYLARI

Kategoriler:

Uzun-Zor Parkur
U2 (iki kişilik takımlar): Katılım maksimum 30 takım ile sınırlıdır, teknik olarak zor ve uzun bir parkurdur. Öngörülen bitirme süresi: 5-8 saattir, fiziksel olarak güçlü, yarışma tecrübesi olan takımlar için önerilir.
Disiplinler; Dağ bisikleti (yarışmacılar kendi getirir), Patika Koşusu-trekking, Kano (organizasyon sağlar) - İp inişi-geçişi (organizasyon sağlar),Harita okuma ve oryantiring (1/25 000)

Orta Parkur
O2 (iki kişilik takımlar) : Antrenmansız tecrübeliler veya antrenmanlı tecrübesizler için önerilir, teknik olarak zor ama uzuna göre daha kısa bir parkurdur. Katılım maksimum 30 takım ile sınırlıdır. Öngörülen bitirme süresi: 5-8 saat arasıdır
Disiplinler;Dağ bisikleti (yarışmacılar kendi getirir), Patika Koşu-trekking, Kano (organizasyon sağlar) - İp inişi-geçişi (organizasyon sağlar),Harita okuma ve oryantiring (1/25 000)

Kısa-Kolay Parkur
K2 (iki kişilik takımlar): Daha önce yarışmamışlar, antrenmanlı olmayanlar, eğlenmek isteyenler içindir. Düzenli antrenman yapmayan ama FIT, macera sporlari ile tanismak isteyenler için ideal bir başlangıçtır. Bu parkur 15 yaşından büyük gençlerin aileden bir fert ile katılmasına uygundur. Katılım 50 takım ile sınırlıdır. Öngörülen bitirme süresi: 3-5 saat arasındadır.
Disiplinler; Dağ bisikleti (yarışmacılar kendi getirir), Patika Koşusu-trekking, Kano (organizasyon sağlar) - İp inişi-geçişi (organizasyon sağlar),Harita okuma ve oryantiring (1/25 000)

Macera Koşusu:
MK (iki kişilik takımlar): Bisiklete binmeyen, koşmayı seven, koşu parkurunun kısa ve hafif etaplarla renkli ve eğlenceli olmasını isteyen macera sevenler. Her fiziksel seviyeye uygun, macera sporları ile tanışmak isteyenler.Katılımcı sayısı 50 takım ile sınırlıdır.
Disiplinler; Patika Koşusu-trekking, Kano (organizasyon sağlar) - İp inişi-geçişi (organizasyon sağlar),Harita okuma ve oryantiring (1/25 000)


NOT:
Takımlar Erkek-Erkek, Erkek-Kadın, Kadın-Kadın olarak istenilen kombinasyonda oluşturulabilir.

ÖNEMLİ: Yarışma Aralık ayında gerçekleşeceğinden hava koşulları için ekstra hazırlıklı olun. I. Kurabiye yarışı hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kapanış partisi ve Ödül töreni: 04 Aralık Pazar günü akşam üstü bir parti ve ödül töreni yapılır. Sevdiklerinizin, eşinizin dostunuzun sizi bitişte alkışlamasını istiyorsanız partiye davet etmeyi unutmayın. Bu yarışmayı bitirebilen herkes bir kurabiye canavarıdır. Sponsor hediyeleri daha sonra açıklanacaktır…

Ücret ve Kayıt:
Katılım ücretlidir.
Kayıtlar 20 Temmuz'da başlar. İnternetten veya erken kayıt noktalarında ödemesi yapılan başvurular erken kayıt olarak kabul edilir.
Katılım formu ve banka dekontu ulaştıktan sonra Macera Akademisi kaydı onaylar. Macera Akademisi tarafından onayı yapılmamış kayıtlar geçersizdir. Yarışmacılar, yarışma öncesi kayıt evraklarının asıllarını Kayıt Masası'na sunmak zorundadırlar.

Uzun 30 Takım Kapasiteli
Orta 30 Takım Kapasiteli
Kısa 50 Takım Kapasiteli
Macera Koşusu 50 Takım

Yarış Katılım Ücretleri:

Erken Kayıt (20 Temmuz-17 Ekim)
Uzun, Orta, Kısa Parkur ve Macera koşusu 70 TL / kişi (kdv dahil)
Normal Kayıt(18 Ekim-27 Kasım) ,
Uzun, Orta, Kısa Parkur ve Macera koşusu 90 TL / kişi (kdv dahil)
Geç Kayıt (28 Kasım-02 Aralık)
Uzun, Orta, Kısa Parkur ve Macera koşusu 125 TL / kişi (kdv dahil)
Yarış Günü Kayıt(04 Aralık) ,
Uzun, Orta, Kısa Parkur ve Macera koşusu 150 TL / kişi (kdv dahil)

Kayıt Yaptırmak İçin,

İnternet Kayıt: Yarışmacı katılım formunu ve kayıt ücretlerine ait banka dekontunu info@maceraakademisi.com adresine göndermek gerekmektedir. Banka dekontu üzerinde yarışmacının adı soyadı ve “Kurabiye Macera Yarışı 2011” ibaresi bulunmak zorundadır. Katılım formu ve banka dekontu ulaştıktan sonra Macera Akademisi kayıdı onaylar. Macera Akademisi tarafından onayı yapılmamış kayıtlar geçersizdir. Yarışmacılar, yarışma öncesi kayıt evraklarının asıllarını Kayıt Masası'na sunmak zorundadırlar.
Kayıt ücretleri banka havalesi veya KREDİ KARTI ile ödenebilir. Kayıtlı yarışmacılar adına fatura kesilecektir.
Kredi kartı ödemeleri Macera Akademisi ofisinde veya mail order ile yapılabilir.


http://www.macerayarislari.com/docs/yarislar/2011/kurabiye11.php

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=754.0

Etiket:
 

2011 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR

Başlatan GeZGiNForumun AMATÖR TELSİZCİLİK

Yanıt: 0
Gösterim: 7282
Son İleti 22 Eylül 2011, 18:50:54
Gönderen: GeZGiN
730. Ertuğrul Gaziyi Anma ve Söğüt Şenlikleri-2011

Başlatan GeZGiNForumun FESTİVAL VE ŞENLİKLER

Yanıt: 0
Gösterim: 4265
Son İleti 07 Eylül 2011, 10:49:19
Gönderen: GeZGiN
Uludağ ve Milli Park 2011

Başlatan GeZGiNForumun GEZGİNİN REHBERİ

Yanıt: 0
Gösterim: 3647
Son İleti 20 Eylül 2011, 09:51:19
Gönderen: GeZGiN
Okçuluk 2011 Dünya Kupası

Başlatan GeZGiNForumun OKÇULUK

Yanıt: 0
Gösterim: 7777
Son İleti 25 Eylül 2011, 13:13:12
Gönderen: GeZGiN
SIBERIA MONAMOUR (2011)

Başlatan GeZGiNForumun DAĞCILIK VE DOĞA FİLMLERİ

Yanıt: 0
Gösterim: 1258
Son İleti 24 Nisan 2014, 06:40:05
Gönderen: GeZGiN