Doğa Sporları - DoğaKolik

Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenliği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 4702
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Kemaliye (Eğin) İlçesi, Erzincan İlimizin Turizme açılan kapısı olarak Tarihi Kentler Birliğinin Üyesidir ve Yukarı Fırat Havzasının Merkezinde yer almaktadır. Kemaliye; aynı zamanda, kısa adı ÇEKÜL olan, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın “7 Bölge 7... Kent” projesi kapsamında yer almaktadır ve doğal-tarihsel ve kültürel özelliklerinin yanı sıra özgün mimari dokusuyla da Dünya Mirası Tarihi Değerlerden biri olmak üzere UNESCO’ya aday gösterilen bir cazibe merkezidir.
Kemaliye Belediye Başkanlığı ile Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfının (KEMAV) öncülüğünde, Kemaliye Kaymakamlığı’nın işbirliği ile ve Kemaliye Kültür ve Kalkındırma Derneklerimizin desteği ile bu yıl 34 üncüsü düzenlenecek olan “Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği”nde özgün bir kültür ve doğa ile kucaklaşmak için kültür ve spor tutkunlarını Kemaliye’ye davet ediyoruz.

23-26 Haziran 2012 tarihleri arasında Erzincan’nın Kemaliye ilçesinde gerçekleştirilecek Şenliğin ana teması “özgün bir kültür ziyafeti, doğa sevgisi, spor ve kardeşliktir”. Özünü koruyabilmiş bir kültür yapısına sahip yöremiz her geçen gün turizmde gelişen bir cazibe merkezi olarak öne çıkmaktadır.

Dünyanın en görkemli kanyonlarından biri olan Kemaliye Kaaranlık Kanyon’da, Türkiye’de bir ilk olarak 2008 yılında gerçekleştirdiğimiz ve adrenalin tutkunlarının nefesini kesen BASE JUMP etkinliği 2009-2010 ve 2012 yıllarında artarak daha geniş bir uluslararası sporcu katılımıyla gerçekleştirilmiştir.. Yer yer 600 metrelik duvarlarla çevrili Karanlık Kanyonun yamaçlarına gerili 500 metre uzunluğundaki özel hattan 500 metre yükseklikteki bir nevi cambaz ipinden aynı anda 2’li ya da 3‘lü olmak üzere dünyanın değişik ülkelerinden gelen usta “base jump”cılar Karasu Nehrine, Karanlık kanyonun derinliğine atlayış yapmaktadırlar.

Türkiye turizmine çok önemli bir zenginlik olarak sunduğumuz Karanlık Kanyonumuz bu yılki şenliklerimizde çok daha geniş katılımla muhteşem base jump gösterilerine sahne olacaktır.

Dağcılık Federasyonu ve Bisiklet Federasyonlarımız her yıl olduğu gibi bu yıl da Kemaliye’ye özgü etkinlikleri ile yine bizimle birlikte olacaklardır. Kano Federosyonumuz Şenliklerimiz kapsamında önemli bir yarışma gerçekleştirecektir.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda şenlikler kapsamında; sportif kaya tırmanışı, akarsu sporları (kano ve rafting), göl sporları (su kayağı, kürek), dağ bisikleti, trekking gibi doğa sporları etkinlikleri ile çeşitli kültür ve sanat sergileri, özgün Kemaliye Folklörü gösterileri ve Konserler gerçekleştirilecektir.

Her yıl olduğu gibi bir kez daha tüm doğa ve kültür sevenleri Doğunun Saklı Cennetine bekliyoruz.


Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=1409.0
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2012, 11:57:51 Gönderen: GeZGiN »

Etiket:
 

Tabiatın İnsanoğluna Hediyesi Yeni Zelanda’nın Görülmeye Değer 10 Doğa Harikası

Başlatan aşkkuşuForumun GENEL KONULAR

Yanıt: 3
Gösterim: 3806
Son İleti 05 Ocak 2017, 15:55:49
Gönderen: Yesilisev
BBC Earth mutluluğu paylaşmak için 50 saatlik doğa videosu ve sesi yayınladı

Başlatan GeZGiNForumun EKOLOJİ

Yanıt: 0
Gösterim: 2223
Son İleti 18 Şubat 2018, 01:49:49
Gönderen: GeZGiN
Börtü Böcek için Doğa Dostu Öneriler ve Ev Yapımı İlaçlar

Başlatan GeZGiNForumun TARİH KÜLTÜR VE SANAT

Yanıt: 0
Gösterim: 5495
Son İleti 15 Nisan 2014, 00:37:00
Gönderen: GeZGiN
Uludağ’da doğa yürüyüşünde şelalede 5 kişi mahsur kaldı...

Başlatan GeZGiNForumun HABERLER

Yanıt: 1
Gösterim: 2369
Son İleti 08 Ocak 2018, 16:43:01
Gönderen: GeZGiN
Yozgat Kazankaya Kanyonu doğa turizmine kazandırılacak

Başlatan GeZGiNForumun YOZGAT

Yanıt: 0
Gösterim: 3753
Son İleti 13 Haziran 2014, 08:53:35
Gönderen: GeZGiN