Doğa Sporları - DoğaKolik

Güneş enerjisiyle çalışan şarj istasyonları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 3932
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Güneş enerjisiyle çalışan şarj istasyonları
Yalıtım sektörünün lideri Filli Boya Yalıtım, yenilenebilir enerji kaynaklarına ne kadar kolay ulaşılabileceğine dikkat çekmek amacıyla geliştirdiği, güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarj istasyonlarını kullanıma açıyor.Fosil yakıtların dünyaya verdiği zararı önlemek ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için her zaman çevre ve insan sağlığına duyarlı olan Filli Boya Yalıtım - Capatect Isı Yalıtım Sistemleri, dışarıdan hiçbir elektrik bağlantısı olmayan, sadece güneş enerjisi ile çalışan cep telefonu şarj istasyonlarını hayata geçiriyor.

Cep telefonu ve USB ile şarj olan tüm elektronik aletleri güneş enerjisi ile ücretsiz şarj etmeye imkan sağlayan "Solar Şarj İstasyonları" ile Capatect, güneş enerjisini günlük hayatımıza ne kadar kolay adapte edilebileceğimize dikkat çekiyor.

Capatect, ilk olarak Ankara Yenimahalle Belediyesi ana nizamiye girişi, Ragıp Tüzün Parkı Ana girişi ve İzmir Bornova Belediyesi Bornova Meydanı’na kurduğu şarj istasyonları ile aynı anda birden fazla telefonun ve USB bağlantılı elektrikli eşyaların şarj olmasını sağlayacak.Gerçekleştirdiği bu uygulama ile doğal kaynakların sürdürülebilirliğini ve karbon salınımının azaltılmasını hedefleyen Capatect, kamuya açık alanlarda konumlandırılacak olan şarj istasyonları ile vizyonunu gerçekleştiriyor.

Sürdürülebilirlik yolculuğuna 2013’te hız veren ve yalıtım sektörünün en çevreci markası olan Capatect, geçmişten aldığımız temiz ve sağlıklı çevre mirasını gelecek nesillere de gerektiği gibi aktarabilmek için gerçekleştirdiği çalışmalarla enerji tasarrufuna, dolayısıyla çevre kirliliğinin azaltılmasına katkı sağlıyor.

İstasyonlar, güneşli zamanlarda üzerindeki bataryaya biriktirdiği elektrik enerjisi ile gece ve güneşsiz günlerde de hizmete devam edecek. Ayrıca, deprem gibi doğal afetlerdeki genel elektrik kesintilerinde de, hizmet vererek cep telefonlarının işlemesine imkan tanıyacak

Kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/id/25469014/

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=1628.0Etiket:
 

Ekolojik Karavan Rüzgar ve Güneş Enerjisi ile kendi Elektriğini Üretiyor

Başlatan GeZGiNForumun ENERJİ

Yanıt: 0
Gösterim: 4566
Son İleti 17 Eylül 2012, 14:14:17
Gönderen: GeZGiN
Güneş enerjili bisikletle Fransa'dan Erzincan'a geldiler

Başlatan GeZGiNForumun HABERLER VE DUYURULAR

Yanıt: 0
Gösterim: 331
Son İleti 14 Temmuz 2018, 21:36:31
Gönderen: GeZGiN
Mimar Sinan'ın Ay ile Güneş'e emanet ettiği sır

Başlatan GeZGiNForumun TARİH

Yanıt: 0
Gösterim: 1479
Son İleti 09 Eylül 2015, 00:23:59
Gönderen: GeZGiN
Güneş Enerjisi ile Yemek Pişirmek

Başlatan GeZGiNForumun HABERLER VE DUYURULAR

Yanıt: 0
Gösterim: 2637
Son İleti 17 Ocak 2011, 13:00:46
Gönderen: GeZGiN
İlk güneş enerjisi tarlası

Başlatan GeZGiNForumun HABERLER VE DUYURULAR

Yanıt: 0
Gösterim: 1969
Son İleti 30 Eylül 2011, 13:06:14
Gönderen: GeZGiN