Gönderen Konu: BBC - Fotoğraflarla Unutulmaz Geziler Dizisi  (Okunma sayısı 2106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • Yönetici
  • DoğaKolik
  • *****
  • İleti: 6197
    • insan ve doğa
BBC - Fotoğraflarla Unutulmaz Geziler Dizisi
« : 19 Ekim 2011, 21:31:30 »
Fotoğraflarla Unutulmaz Geziler Dizisi "Unutulmaz" kılınmış deneyimleri yaşamanız için dayanılmaz bir çağrı...
Hayatınızın gezisini yapmak istiyorsanız bu kitaplara mutlaka göz atmalısınız.


Yayıncı:  Boyut Yayıncılık 
İçerik: 5 Kitap

Liste Fiyatı:  245,00 TL 
İndirimli Fiyatı  122,50 TL 
 
Fotoğraflarla Unutulmaz Geziler Dizisi "Unutulmaz" kılınmış deneyimleri yaşamanız için dayanılmaz bir çağrı... Yaşayacak yalnızca bir hayatımız var, o nedenle bu güzel dünyanın olabildiğince çok yerini görmek, kendimize ödememiz gereken bir borç. Artık bir iki haftalık tatillerimizde kumsalda yatmak çoğumuza yetmiyor. Antik anıtları, olağanüstü manzaraları, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan yaban yaşamını, yabancı kültürleri, mimariyi ve sanatı, kısacası bize ufkumuzu genişletme fırsatı veren yerleri görmek istiyoruz. Boyut Yayınlarından çıkan Fotoğraflarla Unutulmaz Geziler Dizisi bu temel gezi alanlarından ve deneyimlerden bazılarının peşine düşmenize yardımcı olacak. Günümüzün en saygın ve en güvenilir yayın kuruluşlarından BBC’nin belgesel tadında hazırladığı 5 kitaplık bu dizi Türk gezginler için Ayça Sabuncuoğlu, Seçkin Selvi ve Celal Üster’in değerli çevirileri ve yine deneyimli çevirmen ve editör Celal Üster’in editörlüğünde yayına hazırlandı. Uluslararası gezgin ve fotoğrafçıların ömür boyu gittikleri yerler, yaptıkları yolculuklar ve ilginç deneyimlerinden en sevdiklerini özel olarak çekilmiş çok sayıda fotoğraf ile paylaştığı Fotoğraflarla Unutulmaz Geziler Dizisi coşkulu bir deneyim peşinde olan herkese fikir verecek nitelikte.Hayatınızın gezisini yapmak istiyorsanız bu kitaplara mutlaka göz atmalısınız.
 

“Bu dizinin kitapları dünyanın dört bir yanına uzanan yolculukları ve karanlıkta kalmış kimi yerlere ilişkin ayrıntılı bilgileri okuyucuyla buluştururken, gezginliği tetikleyen ve insanı yollara düşürmeyi hedefleyen rehber olarak da karşımıza çıkıyor.”
Aslı Uluşahin-Ali Bulunmaz, Cumhuriyet Gazetesi / Kitap Eki“Beş kitaptan oluşan ve ‘Gezginler İçin Unutulmazlar’ diye tanımlayabileceğimiz seri en bilinen yerlerden en ücra köşelere kadar bir ‘gidilecek yerler listesi’ sunuyor üstelik gezilen yerlerde neler yapılabileceğini anlatarak”
Ezgi İrgil, Radikal Gazetesi / Kitap Eki“Beş ciltten oluşan, bilgiler veren, çok güzel fotoğrafların süslediği dizinin editörü Celal Üster. Kitaplar, içinde gezi tutkusu olan herkesi bu kitapları okumaya, daha da önemlisi bu gezileri yapmaya hazırlıyor.”
Doğan Hızlan, Hürriyet Gazetesi / Cumartesi Eki“Bu fotoğraflar sadece gezegenin güzelliklerini sergilemiyor. Aynı zamanda bu güzellikleri korumak için hayat tarzımızı değiştirmeye teşvik ediyor. Beyhude bir zamanı al etme yarışından kaçıp sığınılan bu tür coğrafyaların sunduğu en büyük konfor, yavaş akan zaman. Kalabalıklarda kaçırdığınız detayları buralarda keşfetmenin hazzını yaşayabilirsiniz.”
Ayçin Noyan, Newsweek Türkiye Dergisi“Boyut Yayınlarından çıkan beş kitaptan oluşan Fotoğraflarla Unutulmaz Geziler Dizisi bu temel gezi alanlarından ve deneyimlerden bazılarının peşine düşmenize yardımcı olacak. Uluslararası gezgin ve fotoğrafçıların yaptıkları yolculuklar ve ilginç deneyimlerini paylaştığı Fotoğraflarla Unutulmaz Geziler Dizisi farklı gezi seçenekleri arayan gezginler için hazırlanmış.”
Fatma Karaman Star Gazetesi / Cumartesi Eki

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=1131.0
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2011, 21:40:33 Gönderen: GeZGiN »

Etiketler: