Doğa Sporları - DoğaKolik

Monterra El Tipi Gps

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 5014
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Monterra El Tipi Gps
« : 07 Haziran 2014, 12:09:43 »
Ürün Bilgisi
4" çift yönlü, güneş ışığında okunabilir, sağlam mineral cam ekran ile çoklu dokunmatik ara birim
Google Play’deki aplikasyonlar için Android OS
8 MP autofocus (otomatik odak) kamera ve 1080p HD video ile otomatik geotagging (coğrafi etiketleme), LED flaş/fener
Daha iyi bir konumlama için yüksek hassasiyetli GPS/GLONASS alıcısı
Çoklu 3D haritaları için 3D MapMerge (harita birleştirme)


Monterra; Android OS’nin kullanışlılığı ile haritalamayı birleştiren GPS cihazını sağlayan tam özellikli bir Wİ-Fi’dir. Monterrra’nıza PeakFinder (zirve bulucu), yıldız takım çizelgeleri ve balistik hesaplayıcı gibi aplikasyonları Google Play’den indirebilirsiniz. Ofisinizi çalışma sahasına uzatmak için ArcGIS ve yapı tahmincisi gibi daha profesyonel aplikasyonlara erişebilirsiniz.  Sağlam ve dayanıklı Monterra, gittiğiniz her yere uyumlu ve dayanacak güce sahiptir.
 
3D MapMerge (harita birleştirme)
Özel 3D haritalamasıyla, Monterra harika bir haritalama cihazıdır. Örneğin TOPO ve BirdsEye Satellite gibi 2 haritayı birleştirin ve her iki haritayı 3D olarak görüntüleyin. Tepeler, vadiler, göller ve ormanlar gibi zengin yapılar göreceksiniz. Çoklu dokunmatiği kullanarak, 3D haritayı zumlayın, panoramik kullanın, döndürün.
 
Kaliteli Fotoğraflar
Monterra; canlı ve geotagged (coğrafi etiketli) fotoğraflar çeken dahili 8 MP autofocus (otomatik odak) kameraya ve LED flaşlı/fenerli 1080p HD video kameraya sahiptir. Fotoğrafları ve videoları kolayca bilgisayarınıza indirebilir veya Garmin Adventures aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Monterra’da ayrıca dahili bellek ve 64 GB’a kadar yükseltilebilen microSD kart yuvası mevcuttur.

Güçlü Pil, Harika Ekran
Monterra son teknoloji ürünü çift pil sistemine sahiptir. Tekrar şarj edilebilen lityum-iyon pil takımını (cihaza dahildir) veya AA pillerini kullanabilirsiniz cihaz harici bir güce takıldığında lityum-iyon takımı şarj eder. 4" renkli çoklu dokunmatik ekran, ekran parlaklığını arttırmak için LED arka ışığıyla birleştirilmiş gün ışığı ve çevrenin ışığını kullanır.  Ayrıca arka ışığı kullanmayarak güç tasarrufu sağlayabilirsiniz.
 
İmkanlarınızı Geliştirin
Monterra’da 3 eksenli elektronik pusula ile ivmeölçer ve sabit durduğunuzda bile gideceğiniz yönü gösteren gyro bulunur. Kalibre edildiğinde, barometrik altimetre (yükseklikölçer) takibi, yüksekliğinizi saptamak için basınçta değişir. Değişen hava şartlarını gözlemlemenize yardımcı olacak barometrik basıncı işaretlemek için de kullanabilirsiniz.
UV sensörü, gün ışığına maruz kalma seviyesini size bildirir özellikle yüksekliklerde (her 1000ft’de yoğunluk %5 artar) ve parlak, yansıtıcı yüzeylerde ( kar, su, vs.) güneşin zararından kaçınabilirsiniz. Yüksek hassasiyetli –WAAS ve GLONASS- GPS alıcısı sayesinde, Monterra yönünüzü daha doğru bir şekilde konumlandırır ve GPS lokasyonu derin kanyonlarda ve gizli sığınma yerlerinde bile devamlılık sağlar.
 
Kablosuz Paylaşın
Wi-Fi, ANT+, Bluetooth ve NFC ile Monterra datalarınızı, haritalarınızı, noktalarınızı, yollarınızı, rotalarınızı ve geocache (coğrafi önbellek) diğer kablosuz cihazlara göre 50 kat daha hızlı paylaşmanızı sağlar. Ayrıca BaseCamp ile çalışma sahanızdan fotoğraflar ve datalar paylaşabilir veya direk olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 
Milyonlarca Geocache (coğrafi önbellek) ve Harita Yükleyin
BirdsEye Satellite Imagery/kuş bakışı uydu görüntüsünü (üyelik gerekli) ekleyin ve yola koyulun. Trailhead Serisi TOPO haritalarını ekleyin ve Pasifik Zirvesi Yürüyüşü ve Appalachian Yürüyüşü gibi ünlü gezileri keşfedin. Yada GIS- temel haritasını yükleyin ve işe gidin.

Monterra milyonlarca geocache’yi saklayabilir. OpenCaching üzerinden cache (önbellek) indirin. GSAK üzerinden cacheleri yükleyin. Favori Android aplikasyonunuzu kullanın. Her bir cache için tüm geocache özellikleri mevcuttur. Tüm açıklamaları, ipuçlarını ve kayıtları okuyun. Cache fotoğraflarına bakın. Cacheleri büyüklük, bölge, zorluk ve tipine göre ayırın. CHiRP’e bağlanın.
 
Radyo
Monterra’nın içindeki FM radyo ve NOAA hava durumu radyosu sayesinde önemli bilgileri (veya eğlenceyi) asla kaçırmayın. Konumunuzla ilgili uyarılardan ve saatlerden haberdar olun. Kulaklıkla dinleyin veya hoparlör açarak tüm gurubunuzla paylaşın.
 
Bir Sonraki Gezinizi Planlayın
Haritaları, noktaları, rotaları ve yolları düzenleyip görmenizi sağlayan bir yazılım olan BaseCamp ile yeni maceralara atılın. Arkadaşlarınız, aileniz veya size eşlik eden yoldaşlarınızla paylaşmak için Garmin Adventures oluşturun. BaseCamp; düzey çizgilerini, yükseklik profillerini ve topografik (arazi bilgisi) harita datalarını 2D veya 3D olarak bilgisayar ekranınızda gösterir. BirdsEye Satellite Imagery (kuş bakışı uydu görüntüsü) ile cihazınızı eşleştirdiğinizde sınırsız sayıda uydu görüntüsünü cihazınıza aktarabilirsiniz.
 
İstediğiniz Yere Monteleyin
Uyumlu monteleri sayesinde Monterra; ATVlerin üzerinde, teknelerde, portatif olarak veya arabanızda kullanmanız için tasarlanmıştır. Sesli bilgi sistemi için otomobil montesini veya motosiklet ve ATV için rugged monteyi kullananın.
       
PAKET İÇERİĞİ
Monterra
Lityum-iyon pil takımı
USB kablosu
AC adaptör
Göz kamaştırmayan ekran koruyucu
DokümanlarLinkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=1717.0

Etiket:
 

Garmin Etrex 20 / Etrex 30 El tipi GPS inceleme

Başlatan GeZGiNForumun GARMIN

Yanıt: 0
Gösterim: 7882
Son İleti 26 Nisan 2013, 14:05:16
Gönderen: GeZGiN
Hangi Karavan Tipi Size Göre ?

Başlatan GeZGiNForumun GENEL KONULAR

Yanıt: 0
Gösterim: 10661
Son İleti 13 Ekim 2009, 14:20:43
Gönderen: GeZGiN