Doğa Sporları - DoğaKolik

NATUREL 2012 Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 5423
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
BİR BAKIŞTA NATUREL 2012
Beden-zihin-ruh dengesi ile doğal, sağlıklı bir yaşam için
25. Naturel festivalinde buluşuyoruz!

Türkiye’de doğal ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal bilincin oluşması ve tüketici alışkanlıklarının yerleşmesine öncülük eden NATUREL Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali, 15-18 Kasım, Perşembe-Pazar günleri Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde yirmibeşinci kez gerçekleştiriliyor. Festivalin radyo sponsoru olan Radyo Voyage, dört gün boyunca festivalde özel müzikleri ile yer alıyor.

NATUREL Festivali’nde bu yıl, Türkiye’nin yanısıra Almanya, Hindistan, Hollanda, İngiltere ve Kanada’dan konuşmacılar yoğun bir bilgi paylaşımı gerçekleştiriyor. Festivalde doğal yaşamın gündelik hayata yansımaları olan çeşitli hizmet ve ürünler tanıtılıyor ve dört gün boyunca, konferanslar, müzik ve dans performansları, albüm ve kitap imza günleri gibi doksanı aşkın farklı aktivite yer alıyor.

Festivalin açılışını, Buğday Derneği Başkanı Güneşin Aydemir “Kadınların Dünyamızı Dönüştürmedeki Gücü ve Sorumluluğu” başlıklı konuşması ile yapıyor. Gülüm Pekcan Şimşir’in bu yıl ilk kez Ankara’da sahneye koyduğu Şemsiyenin Altındaki Gerçek gösterisi ve “Benler ve Deri Kanseri ile İlgili Doğru Bildiğimiz Yanlışlar” semineri Uzm Dr. Fügen Erdoğan Çekin tarafından 15 Kasım, Perşembe günü sunuluyor.

16 Kasım, Cuma günü, Doç Dr Nezih Hekim “Uzun Yaşamak” başlıklı konuşmasında insanları uzun ve sağlıklı yaşatmada etkili olduğuna inanılan çok sayıda etmeni, bu konuda tıbbın yaklaşımını ve yapılan çok ciddi bilimsel araştırmalardan elde edilen şaşırtıcı sonuçları anlatıyor. Dr Gönül Ateşsaçan “Obezite konusunda Grup Hipnozu” yapıyor. 

Düşünce gücü ile beden ve bağışıklık sistemimizin ilişkisine yepyeni bir kanıt olan “Psiko-Nöro-Immunoloji” konusunu Prof Dr Kemal Nuri Özerkan 17 Kasım, Cumartesi günü anlatıyor. Uzm Dr Mehmet Yavuz “Beyin Yorgunluğu”, Cana Kılıçcı herkesin ustalaşabileceği bir sanat olan “Çiçek Aranjmanı”  sunumu ile festivalde yer alıyor. Ayrıca, Radyo Voyage Genel Yayın Yönetmeni Neslihan Behmuaras “Müzikle Hayatın Keşfi” etkinliğini gerçekleştiriyor. 

18 Kasım, Pazar günü Op Dr Levent Ersan “Farklı Frekans ve Boyutları Algılama (3.Göz) üzerine Yeni Bilimsel Yaklaşımlar”, Dr. Ali Şehabettinoğlu “Bel ve Boyun Fıtıklarında Elle Tedavi ( Maniplasyon ): Nasıl ne Zaman?”  Dr Ender Saraç “Bedensel ve Ruhsal Detoks” konularını anlatıyor. Festivalde ilk kez yer alan “Bütünsel bir Yaklaşım olarak Jonglörlük” konusunu Serdar Güven sunuyor.

Festival Programının ayrıntıları için yukarıdaki Katılımcılar / Etkinlikler / Seminerler ve Workshoplar butonlarını kullanabilirsiniz.

NATUREL 2012 Festivali, hergün 11.00-20.00 arası ziyarete açıktır. 20 TL’lik günlük giriş ücretine, gün içerisindeki tüm seminerler, etkinlikler ve atölye çalışmalarının çoğu dahildir. Biletler girişte alınabilir. Bu yıl davetiyeli girişler yalnız 15 ve 16 Kasım’da, yani festivalin ilk iki günü için geçerlidir.

Yararlı ve keyifli, yeni bir festivalde buluşmayı diliyoruz.

Kaynak : http://www.festivaistanbul.com/festival-goster.asp?id=33

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=1496.0

Etiket:
 

14. İstanbul Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali

Başlatan GeZGiNForumun FESTİVAL VE ŞENLİKLER

Yanıt: 0
Gösterim: 6226
Son İleti 17 Eylül 2011, 16:09:11
Gönderen: GeZGiN
Demre - Kekova Outdoor ve Yörük Mutfağı Festivali

Başlatan GeZGiNForumun FESTİVAL VE ŞENLİKLER

Yanıt: 0
Gösterim: 1913
Son İleti 18 Ekim 2018, 23:18:44
Gönderen: GeZGiN
3. Kanyon ve Doğa Sporları Festivali 01-04 Ağustos 2019

Başlatan GeZGiNForumun FESTİVAL VE ŞENLİKLER

Yanıt: 0
Gösterim: 306
Son İleti 25 Temmuz 2019, 11:29:54
Gönderen: GeZGiN
Fethiye Bisiklet Festivali 23-24-25 Nisan 2015

Başlatan GeZGiNForumun FESTİVAL VE ŞENLİKLER

Yanıt: 0
Gösterim: 3401
Son İleti 31 Ocak 2015, 14:52:16
Gönderen: GeZGiN
İznik Kano Festivali | 31 Mart 1-2 Nisan

Başlatan GeZGiNForumun HABERLER - DUYURULAR

Yanıt: 0
Gösterim: 3182
Son İleti 31 Mart 2017, 02:48:58
Gönderen: GeZGiN