Doğa Sporları - DoğaKolik

40. Erzincan Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenliği'ne doğru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 5703
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Uluslararası 40'ıncı Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları şenliği 29 Haziran-2 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak.“Yukarı Fırat Havzasının merkezinde yer alan Kemaliye ilçesi, eşsiz doğası ev sahip olduğu özgün kent kimliği ile Erzincan’ın turizme açılan kapılarından biridir. Kemaliye aynı zamanda Tarihi Kentler Birliğinin kurucu üyelerinden birisidir. Erzincan ve Kemaliye’nin tanıtımı için bugüne kadar çok önemli gelişmelere vesile olan Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları şenliğinin 40’ıncısı bu yıl yine ulusal ve uluslararası düzeyde ilgi görecek nitelikteki sportif ve kültürel etkinliklerle birlikte 29 Haziran - 2 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.Erzincan Valiliğimiz katkı ve himayeleriyle düzenlenecek olan şenlikler, Kemaliye Kaymakamlığının katkılarıyla Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı (KEMAV) ve Kemaliye Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecektir. Şenliğin ana temaları her yıl olduğu gibi bu yılda ‘Özgür kültür ziyafeti, doğa sevgisi ve kardeşliktir’.

Doğal güzellikleriyle de öne çıkan Kemaliye’de bulunan ve dünyanın en görkemli kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon her yıl daha fazla ilgi görmektedir. Türkiye’de bir ilk olarak Kemaliye Karanlık Kanyonda gerçekleştirdiğimiz ve adrenalin tutkunlarının nefesini kesen base jump atlayışları 2009 - 2018 yılları arasında aralıksız her yıl uluslararası boyutta dünyanın her bölgesinden sporcuların katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Şenlik programımız çerçevesinde bu yıl da ülkemiz turizmi için çok önemli bir zenginlik olan Karanlık Kanyonun üzerinde dünyanın en yüksek asma yürüyüş köprüsü olarak yapılması planlanan Sırat on Fırat Asma Yürüyüş Köprüsünün tanıtımına katkı sağlayacak nitelikte sportif etkinlikler gerçekleştirilecektir. Bu amaçla birçok farklı ülkeden uluslararası düzeyde tanınmış wingsüit ve base jump sporcusu şenliklerimize katılmak üzere doğa sporlarının başkenti Erzincan’ın Kemaliye ilçesine davet edilmiştir.Şenlik programı kapsamında; Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından birçok yarışma ve gösteri, ata sporumuz cirit müsabakaları, çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik atölye çalışmaları ve köy gezileri de gerçekleştirilecektir.Doğa ve kültür tutkunlarını 29 Haziran - 2 Temmuz 2019 tarihlerinde 40’ıncı Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları şenliğine katılmak üzere Doğu’nun saklı Cenneti Kemaliye’ye bekliyoruz"


Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=5062.0

Etiket:
 

Tabiatın İnsanoğluna Hediyesi Yeni Zelanda’nın Görülmeye Değer 10 Doğa Harikası

Başlatan aşkkuşuForumun GENEL KONULAR

Yanıt: 3
Gösterim: 5411
Son İleti 05 Ocak 2017, 15:55:49
Gönderen: Yesilisev
BBC Earth mutluluğu paylaşmak için 50 saatlik doğa videosu ve sesi yayınladı

Başlatan GeZGiNForumun EKOLOJİ

Yanıt: 0
Gösterim: 3703
Son İleti 18 Şubat 2018, 01:49:49
Gönderen: GeZGiN
Börtü Böcek için Doğa Dostu Öneriler ve Ev Yapımı İlaçlar

Başlatan GeZGiNForumun TARİH KÜLTÜR VE SANAT

Yanıt: 0
Gösterim: 6892
Son İleti 15 Nisan 2014, 00:37:00
Gönderen: GeZGiN
Tabiat Parkı'nda otoyol için doğa katliamı: 17 bin ağaç kesilecek

Başlatan GeZGiNForumun HABERLER VE DUYURULAR

Yanıt: 0
Gösterim: 1032
Son İleti 11 Mayıs 2019, 16:27:18
Gönderen: GeZGiN
Uludağ’da doğa yürüyüşünde şelalede 5 kişi mahsur kaldı...

Başlatan GeZGiNForumun HABERLER

Yanıt: 1
Gösterim: 3914
Son İleti 08 Ocak 2018, 16:43:01
Gönderen: GeZGiN