Doğa Sporları - DoğaKolik

Daha İyi Yaşamanın 7 Altın Öğüdü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 3486
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Daha İyi Yaşamanın 7 Altın Öğüdü
« : 14 Ekim 2009, 14:09:11 »


1- İnsanlar arasındaki ilişkilerinizde olduğu gibi hayatınızda da "esnek" olun. İnsanların huyları ve gariplikleri vardır ve içinde bulunulan durumlar da değişik olabilir. Başarıya ulaşmış bir insan, her ne durum içinde bulunursa bulunsun uyum göstermeyi bilmeli, ard niyetli olmadan gönlünün içi "dürüst" olmalı ve kendini daima rahat hissedebilmelidir.Tutamayacağınız sözleri vermeyin. Size duyulan güvenin artmasını sağlayın.

2- Konuştuğunuz kimselerin adını sık sık tekrarlayın. Bir insanı övmek ve ona değer vermek, onun en iyi tarafını ortaya çıkarmak demektir. İlişki kurduğunuz insanın değerini ve özelliklerini bilmek ve ona iltifat etmek çok önemlidir.

3- Bir tartışmaya herkes kendine göre fikirleri ile katılır: başkalarının farklı olmalarına izin verin (sizden daha kötü olduklarını düşünmek doğru değildir). Yapıcı olmayan bir rekabete katılmayın ayrıca alışılagelmiş bayağı eleştirilerden kaçının: eğer onları düzeltmeye yardımcı olamıyorsanız, hataları belirtmek ilişkiyi düzeltmez.Yine de yararlı olan kuşkuya da yer verin: Düşüncelerinizde her zaman ve mutlaka haklı olduğunuzu sanmak doğru değildir.

4- Başkalarına yardım etmek istediğiniz zaman kendinizi unutun. Herkesi sorunlarınızla sıkmayın, unutmayin ki onların da sorunları vardır.Bir satıcının en güzel huyu "dinlemeyi bilmek"tir.

5- Günlerinizin faal olmasını temin edin, ufuklarınızı genişletin, yeni kişilerle tanışın.İnsanlar pozitif olma eğilimindedir ve ilerlemek isterler. Aynı yerde durmak imkansızdır, eğer ileriye gidilemezse geriye doğru gidilecektir.Konuşma tarzınız coşkulu ve her zaman neşeli olarak daima en iyi yönünüzü göstermeye çalışın.

6- Hayatınız için istediğiniz her şey başkalarını da ilgilendirmelidir. İyi bir insan ilişkisi size saygı, sevgi ve sempati kazandıracaktır.Eşyalar size herhangi bir şey kazandırmaz. Bu cümle üzerinde durmanızı isteriz: "İnsan hiç bir şeye sahip değildir; aldığı herhangi bir nesnenin geçici bekçisi"dir.

7- Eğer bir gülümseme istiyorsanız, gülümsemeyi öğrenin. Gülümseme hem kalbe iyi gelir, hem ruhu zarif kılar.....


Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=68.0Etiket:
 

Fotoğraf Makinası Nasıl Tutulur? İşte size 3 altın kural.

Başlatan GeZGiNForumun TEKNİK VE EKİPMAN

Yanıt: 0
Gösterim: 1866
Son İleti 17 Haziran 2015, 22:03:05
Gönderen: GeZGiN
Altın Fiyatları Düşerken Para Kazanmak için Ne Yapmalı?

Başlatan aşkkuşuForumun HABERLER VE DUYURULAR

Yanıt: 1
Gösterim: 772
Son İleti 05 Ocak 2018, 20:10:29
Gönderen: milkyy
Altın 2017 Yılına Nasıl Başladı?

Başlatan YesilisevForumun HABERLER VE DUYURULAR

Yanıt: 0
Gösterim: 869
Son İleti 03 Ocak 2017, 13:36:50
Gönderen: Yesilisev
Dalış için 10 Altın öğüt

Başlatan GeZGiNForumun DALIŞ

Yanıt: 0
Gösterim: 3557
Son İleti 15 Ekim 2009, 23:11:51
Gönderen: GeZGiN
Daha Önce Hiç Görmediğiniz 15 Tropikal Meyve

Başlatan GeZGiNForumun TROPİKAL MEYVELER

Yanıt: 3
Gösterim: 2251
Son İleti 05 Ekim 2015, 21:54:15
Gönderen: GeZGiN