Doğa Sporları - DoğaKolik

Fransa’da Büyüleyici Güzellikte 5 Küçük Köy

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 4678
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Fransa’da Büyüleyici Güzellikte 5 Küçük Köy
« : 18 Temmuz 2017, 21:26:40 »
Fransa’da ziyaret edilmesi gereken yerler ana cazibe merkezlerinden ibaret değil. Ülkenin dünyadaki en çok ziyaret edilen ülke listesinin başında gelmesinin ve bunu 1980’lerden beri başarmasının elbette ki  bir nedeni var. Yalnızca 2015’te 80 milyondan fazla turist, dünyanın en iyi yiyecek, müze ve alışveriş mekanlarının tadını çıkarmak için bu  ülkeye gittiler.

Ana cazibe merkezi Paris’in ve sunduğu her şeyi severken, Fransa’da Eyfel Kulesi ve Champs-Elysees’in dışında da görülmesi gereken bir çok yer var. Bu nedenle, ülke çapında genç yaşlı herkesi tatmin edecek   pitoresk (tablo gibi ) köyler listesini toplamış bulunmaktayız.


Fransa’da bir köy.

Cassis
Fransa’nın en büyük ikinci şehri Marsilya’nın güneydoğusunda yer alan  Cassis Akdeniz’in muhteşem sularını çevreleyen küçük bir balıkçı köyüdür. Yaklaşık 8.000 sakiniyle Cassis , Fransız Rivierası boyunca bölgenin güzelliğini ziyaretçilere sunuyor. Limanlar boyunca kireç taşı ve pastel renkli binalarla süslü girişleri ile ünlü olan Cassis, rahatlamak ve güney sahilinin ihtişamını gözlemlemek için mükemmel bir yerdir.


Fransa’da en çok ziyaret edilen köylerden Eguisheim

Eguisheim
Eğer ünlü bir ressama bir Fransız köyü resmedilmesi söylenseydi bu kesinlikle, Eguisheim olmalıydı. Yaklaşık 1.500 kişilik nüfusu ile Kuzeydoğu Fransa’daki Almanya sınırının yakınında bulunan bu büyüleyici şehir Arnavut kaldırımı sokaklara, parlak boyalı evlere, çiçek dekorasyonları ve tarihi mimari özelliklere sahiptir. Eguisheim’e bir göz atmak  2003 yılından bu yana neden Fransa’nın en güzel köylerinden biri haline gelmiş olduğunu anlamak için yeterlidir.


Fransa’da en az nüfusa sahip köylerden Gerberoy

Gerberoy
Gerberoy’un nüfus bakımından azlığı (yaklaşık 100), karakterini oluşturur. Tuğla ve kereste evler dar sokaklar ile ziyaretçiler zamanında geri gitmiş gibi hissedeceklerdir. Köyün güzelliklerinin çoğu Henri le Sidaner’e atfedilebilir. 20. yüzyılda sanatçı, bahçesinde ve Gerberoy’un etrafına güzellik katmak amacıyla güller dikti. Şimdilerde ise sanatçı sayesinde her ilkbaharda bu küçücük köy güllerle kaplanıyor ve her yıl düzenlenen Gül Festivaline ev sahipliği yapıyor.


Roussilon Fransa’da bulunan farklı bir karaktere sahiptir.

Roussillon
Roussillon’a yapılan bir gezi, tüm köye hakim olan kırmızı, sarı ve turuncu tonlar sayesinde neredeyse başka bir dünyayı ziyaret etmişsiniz hissi verebilir. Avrupa’daki en büyük kerpiç deposuna sahip olan Roussillon’un  diğer Fransız kasabalarında bulabileceğiniz geleneksel karakterlerden bazılarını barındırıyor olsa da kesinlikle kendine öz bir havası vardır .


Fransa’da Vezelay köyü

Vézelay
Vézelay, Fransa’nın sadece ilginç yapılara sahip olan en güzel köylerinden değil aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Aziz Mary Magdalene Bazilikası’na da ev sahipliği yapmaktadır.

Fransa’nın Burgonya bölgesinde bulunan Vézelay, Romanesk sanatının ve mimarisinin nadir örneklerindendir. Dar sokaklarında yürümek, köyün 12. yüzyıla kadar uzanan tarihini keşfetmek için en güzel yoldur.

Kaynak : http://www.gezginsandalet.com/2017/07/17/fransada-buyuleyici-guzellikte-5-kucuk-koy/

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=2190.0
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2017, 21:33:58 Gönderen: GeZGiN »

 

Küçük iskete (Serinus serinus)

Başlatan GeZGiNForumun KUŞ TÜRLERİ

Yanıt: 0
Gösterim: 26
Son İleti 28 Şubat 2019, 13:22:33
Gönderen: GeZGiN
Küçük Kargı Orman Kampı

Başlatan GeZGiNForumun MUĞLA

Yanıt: 0
Gösterim: 7379
Son İleti 20 Nisan 2016, 18:11:33
Gönderen: GeZGiN
Küçükdeniz (Küçük Peşevit) Gölü

Başlatan GeZGiNForumun RİZE

Yanıt: 0
Gösterim: 140
Son İleti 23 Ağustos 2018, 20:41:08
Gönderen: GeZGiN
Küçük batağan (Tachybaptus ruficollis)

Başlatan GeZGiNForumun KUŞ TÜRLERİ

Yanıt: 0
Gösterim: 36
Son İleti 16 Şubat 2019, 21:43:09
Gönderen: GeZGiN
Küçük alamecek (Rhodopechys githaginea)

Başlatan GeZGiNForumun KUŞ TÜRLERİ

Yanıt: 0
Gösterim: 29
Son İleti 25 Şubat 2019, 11:18:36
Gönderen: GeZGiN