Doğa Sporları - DoğaKolik

Husky Fighter Tek Kurulumlu 5 mevsim Çadır

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeZGiN

  • *****
  • 4688
  • Cinsiyet: Bay
    • insan ve doğa
Husky Fighter Tek Kurulumlu 5 mevsim Çadır
« : 14 Ocak 2010, 22:35:21 »
Fighter…hiçbir düelloyu reddetmez ……..
“Fighter” çadır modeli, eşi olmayan duyulara hitap eden benzersiz 5 mevsim  bir çadır modelidir. Bu model, yüksek karlı dağlarda bile size kendi evinizdeymişsiniz hissi verir. Bununla birlikte, sizi her zaman ve her yerde olumsuz hava koşullarına karşı korumaya karşı hazırdır. Bu modelin dört-kanal duralumin yapısı, çok sert rüzgârlar olsa bile, yüksek seviyede bir dayanıklılığı veya yıkılmazlığı temin eder. Keşif seferleri, dağ gezileri, ve treking turları için ideal bir modeldir.
DIŞ YAPI İLE İLGİLİ OLAN DETAYLAR: Dış yapı her zaman çadırın dış yüzeyine uyum sağlamaktadır. İlk olarak, çadırın dışı yerine konulur ve daha sonra çadırın içerden olan bağlantısı gerçekleştirilir. çadırın toplanması halinde çadır içi bağlantının tekrar çözülmesine ihtiyaç duyulmayacaktır. Bu durum, çadırın kurulmasının ve toplanmasının çok kolay ve pratik olarak yapılabildiği anlamına gelmektedir. Böylece, havada çok ani bir değişiklik olursa, çadırınızı bütünüyle tek hamlede yerine koyma imkânınız olacaktır. Dolayısıyla, yağmurun çadırınızın içine kadar girmesini beklemek zorunda kalmayacaksınız.
 İç YAPI İLE İLGİLİ OLAN DETAYLAR: İç yapı outdoor model çadırlarda bir standart olarak kullanılmaktadır. İçyapı her zaman çadır içi boşluk ile doğrudan bağlantılıdır. Sistem (laminate, duralumin) direnç çubukları ile şekillendirilmiştir. Bunun için çadırın içyapısının kurulmasında plastik kancalardan yaralanılmaktadır. çadırı kurarken, çadırın dış yüzeyi içyapının üzerinde sonuna kadar gerilir ve yerine oturtulur. İçyapının üzerinde gerçekleştirilen bu işlem, sıradan bir insanın kolayca başarabileceği türden bir işlemdir.
Çadır yapısı: Husky, çadır yapımında iki ayrı teknik sistem kullanmaktadır. Extreme sistemi dış çadır yapısıyla, Outdoor sistemi ise iç çadır yapısıyla karakterize edilir. Bu iki tip yapı bazı modellerde birlikte kullanılmaktadır. “Extreme” serisinin ana yapısı dıştaki fileli tünellerden geçirilen alüminyum çubuklar ile şekillendirilir. “Outdoor” serisinde çadırlar içerden bir plastik kanca yardımı ile dışta dengeyi sağlayan alüminyum çubuklarla tutturulur.
Çadırın içi: İnce iç çadır nefes alabilen naylon 190T materyalinden yapılmaktadır. Polyesterden yapılmakta olan çadır tabanları, tek kişilik çadır tiplerindeki pamuk miktarına bağlı olarak (6000–10000 mm/cm2 ) çeşitlilik göstermektedir. Yüksek kalite çift bantlı dikiş sistemi dikiş yerlerinde 100% su geçirmeme garantisi sağlamaktadır. çadır içi boşluğu temin eden bağlantı ipi, özel çengelli yapısı sayesinde çadırın kurulmasını ve toplanıp kaldırılmasını hızlandırmayı garanti altına alır.
Yapı direnç çapası: çadır yapısının direncini sağlamak amacıyla iki sistem kullanılmaktadır: Extreme düzenin duralumin yapısı için (resimde gösterilen) pole–trn  sistemi kullanılmakta, diğer laminat yapı modelleri için ise kopça sistemi kullanılmaktadır. Duralumin kaynak ve pole-trn sistemi çok buzlu havalarda bile dayanıklılığı ve en yüksek kaliteyi temin eder. Bu sistem, Husky dört mevsim çadırların hepsinin açıkça sahip olduğu bir standarttır.  Çift bantlı dikiş (eklem) yerleri: Husky çadırlarının tüm dış çadır iskeletleri ve iç taban eklem noktaları kesinlikle bantlanır; böylece ıslanmaya karşı yüksek kalite bir koruma temin edilmiş olur. Husky çadırlarda markalı malzemelerin kullanılmasının yanı sıra, üretilen ürünler özenle gözden geçirilir. Bunlar Husky markasının dayanıklılığını artırmaktadır.
Çift yönlü fermuarlar: Husky çadırlarının her bir modeli için markalı ve çift-yönlü fermuarlar kullanmak temel kalite özelliklerimizden birisidir. Bu durum, çift yönlü ve konforlu bir kullanım sağlamaktadır. çadır içi giriş noktası her zaman iki tabaka ile biçimlendirilir. Birinci tabaka geleneksel naylon dış iskelettir. İkinci tabaka ise file-örgüden yapılır ve bu sadece nefes alma kapasitesini artırmayıp aynı zamanda böcek türlerine karşı koruma da sağlar. Her iki tabaka da ayrılarak fermuarsız hale getirilebilir.
Ripstop kaplama materyali: Ripstop (yırtık önleyici) kaplama materyali benzersiz mekanik dayanıklılığı ile yüksek bir dereceye ulaşmıştır. Yırtılmaya karşı dayanıklılığı, özel tırtıklı yapısı sayesinde önemli ölçüde artış göstermiştir. Bununla beraber, eğer materyal zamanla tahriş olursa, Ripstop kaplama ilerde kendiliğinden meydana gelecek yırtılmaları önleyecektir. Ripstop materyali, üretimi yapılan tüm Husky çadır modellerinde kullanılmaktadır.
Tamir servis kiti: Tamir servis kiti Husky çadır donanımlarının yeni bir parçasıdır. Bu kit her zaman çadır içi kaplamasına uyum sağlar. önünüze çıkan küçük boyutlu tamirler için çok yardım sağlar. Bu kit ile kırık bir direnç çubuğunu kolayca tamir edebilir veya küçük bir yırtığı güvenli ve hızlı bir şekilde onarabilirsiniz. Tamir kiti, kırılmış sırıkları tamir etmekte kullanılan bir küçük boru, bir yapıştırıcı ve bir parça kendiliğinden yapışabilen kumaş parçasından oluşmaktadır.
Havalandırma sistemi: çadır havalandırma sisteminin temel fonksiyonu, çadır içindeki ter ve rutubeti dışarıya aktarmak ve sıcak yaz aylarında karşılaşılabilecek yüksek hava sıcaklığını azaltmaktır. Husky, profesyonel dağcıların geniş tecrübelerinden yararlanarak havalandırma sisteminde sürekli yenilikler ve değişiklikler yapmayı sürdürüyor. Husky, tüm çadır modelleri için yumuşak hava akışını temin etme imkânı sunmaktadır.
Depolama kafesi: çadır tavanında asma olarak veya yan muhafaza ceplerine yerleştirilen depolama kafesi, tüm Husky çadır modelleri donanımlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Resimde görülen bu kafes, özel bağlantı sistemi ile tüm çadırların içyapıları ile büyük bir uyum sağlamaktadır. Bu fonksiyonel detay sayesinde, küçük malzemelerinizi saklamak için ideal bir yere sahip olacaksınız. (anahtarlar, fener, vb…) 
Fighter çadır yapısının detayları: özellikle Husky modelleri  Extreme serisinde en yüksek seviyede olan fighter çadır modeli için, çabuk kuruma sağlayan plastik kancalı sisteme ilave olarak kısaltmalı file tüneller kullanılmıştır. Bu teknik çözüm, duralumin yapı ile dış iskelet arasındaki bağlantının sağlanmasını önemli ölçüde hızlandırmaktadır.
Kar muhafaza yakaları: Kar muhafaza yakaları, Husky Extreme serisindeki dört mevsim çadırların rulo edilmiş olarak bulunan bir parçasıdır. Bu parçalar yağmura ve kara karşı doğal bir koruma sağlamasının yanı sıra, güçlü rüzgârlara karşı çadırın yıkılma dayanıklılığını artırmaktadır. Kar yakaları toparlandığında, doğal hava akımı artacak ve eşzamanlı olarak rutubetli havanın yoğunlaşması azalacaktır.
Kancalar: Sert çelik kancalar Husky çadırlar için sağlam ve düzenli bağlantılar sağlamak için kullanılır. Husky extereme alanındaki çadırların ağırlığını azaltmak için hafifleştirilmiş duralumin kancalar kullanılmaktadır. Aynı zamanda, bağlantı noktalarının verimi yeni bulunmuş olan bağlantı çubukları ile temin edilmektedir.

Özellikler :
YAPI : çift katmanlı dış yapı - Parlak ve sağlam içyapı
TABAN : 190 T polyester, PU kaplama 10000 mm/cm2   
İç çADIR : Nefes alabilen 190 T naylon + sivrisinekler için file cibinlik
DIŞ çADIR : 210 T polyester ripstop (yırtık önleyici), PU kaplama 6000 mm/cm2
DİRENç çUBUKLARI : 8,5 mm çapında duralumin direnç çubukları
Ağırlık : 4600gr
Hacim : (90+220+90)X205X120
AKSESUARLAR : Kar muhafaza yakaları, hafif duralumin kanca seti, tamir servis kiti, sıkıştırma torbası, malzeme koyma kılıfı

Linkback: http://www.dogakolik.com/index.php?topic=372.0
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2010, 22:47:18 Gönderen: GeZGiN »

 

Çadır Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Başlatan GeZGiNForumun ÇADIRLAR

Yanıt: 0
Gösterim: 6436
Son İleti 10 Ekim 2011, 01:10:35
Gönderen: GeZGiN
Çadır seçiminde nelere dikkat edilmelidir

Başlatan GeZGiNForumun ÇADIRLAR

Yanıt: 0
Gösterim: 4205
Son İleti 10 Ekim 2011, 01:28:55
Gönderen: GeZGiN
The North Face Rock 3 Çadır

Başlatan GeZGiNForumun 4 MEVSİM

Yanıt: 0
Gösterim: 4193
Son İleti 17 Mayıs 2013, 10:08:26
Gönderen: GeZGiN
Kolay kurulum şişme Çadır

Başlatan GeZGiNForumun ÇADIRLAR

Yanıt: 0
Gösterim: 4936
Son İleti 31 Mart 2016, 00:38:15
Gönderen: GeZGiN
Ferrino Sintesi 1 Hafif Çadır

Başlatan GeZGiNForumun 3 MEVSİM

Yanıt: 0
Gösterim: 647
Son İleti 17 Ekim 2017, 15:08:39
Gönderen: GeZGiN